Azja Indonezja

Wulkan Mount Bromo – ikona turystyczna Indonezji

Indonezja jest atrakcyjna turystycznie nie tylko ze względu na unikalne miejsca i rozległe wybrzeża. Jednym z niezwykłych miejsc  jest MOUNT BROMO. To jeden ze 141 wulkanów w Indonezji i zarazem jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w tym azjatyckim kraju. Otoczony chmurami i wielobarwnym niebem, tworzy scenę jak z książek. Jest naprawdę niezwykły a można go zwiedzić w dzień lub dwa. Mount Bromo położony jest  na największej indonezyjskiej wyspie Java, w jej wschodniej części. Jeśli chcecie naprawdę niezapomnianych wrażeń, powinniście tam pojechać i obejrzeć wschód słońca.


Wulkan Mount Bromo jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Indonezji. To naprawdę niesamowity i bardzo popularny wśród turystów Nawet niektórzy startujący w najlepszych drużynach NFL, tacy jak Robert Woods, zdecydowali się odwiedzić Indonezję w zeszłym roku.

Od razu trzeba nadmienić, że kiedy mówimy o wulkanie Bromo musimy wiedzieć, że mamy do czynienia z narodową ikoną turystyczną Indonezji. Sam Wulkan jest czynny i zaliczany do grupy stratowulkanów. Ma 2329 metrów wysokości i średnicę krateru 700 metrów. To naprawdę imponujące rozmiary. Wulkan jest zlokalizowany wewnątrz kaldery o nazwie Tengger, a jednym z jego znaków rozpoznawczych jest spora aktywność. Nie można go lekceważyć mając na uwadze już choćby to, że jego ostatnia erupcja miała miejsce w roku 2004. Trzeba wziąć pod uwagę,  że iwizyta na nim wiąże się ze sporym zagrożeniem, każdego roku tysiące turystów decydują się jednak, aby spróbować szczęścia i przyjrzeć się mu z bliska.

Znawcy tematu mówią o tym, że najbardziej widowiskowe wydają się w tym kontekście wschody słońca, choć zachwycające widoki są gwarantowane bez względu na porę dnia zwłaszcza, jeśli spogląda się w kierunku wulkanu Semeru będącego najwyższym szczytem wyspy Jawa. Bromo uważany jest zresztą nie tylko za najpopularniejszy wulkan Indonezji, zwraca się bowiem uwagę i na to, że najłatwiej można się do niego dostać. Indonezyjczycy potrafią zresztą wykorzystać potencjał wulkanu, w jego otoczeniu utworzyli bowiem Park Narodowy Bromo Tengger-Semeru. Osoby, które myślą o jego odwiedzeniu z pewnością ucieszy zresztą informacja o tym, że na terenie parku znajdują się także trzy inne wulkany. Do szczytu wulkanu można dotrzeć pokonując 253 stopnie wykonane z betonu, a ich pokonanie zawsze jest pewnym wyzwaniem dla turystów zwłaszcza, jeśli nie mogą pochwalić się najlepszą kondycją. Z wnętrza krateru zawsze widać przy tym wydobywający się dym, a i zapach siarki potęguje wrażenia, jakie wulkan wywiera na turystach. Krater można obejść dookoła, a choć ścieżka jest dość wąska, bezpieczeństwa turystów strzegą barierki. Jeśli chce się przeżyć największe wrażenia, warto wstać nocą i na szczycie pojawić się przed godziną piątą tak, aby możliwe było podziwianie wschodu słońca. Pierwsze atrakcje czekają zresztą na turystów już u podnóża wulkanu, znajduje się tam bowiem hinduistyczna świątynia Pura Luhur Poten. Interesującym punktem wykorzystywanym do podziwiania okolicy może okazać się również szczyt Mont Penenjakan, rozciąga się z niego bowiem wyjątkowo piękny widok obejmujący całą kalderę Bromo i pozostałe wulkany. Szczególnie interesująca wydaje się w tym kontekście krawędź wulkanu Tengger, na której znajduje się urokliwa wioska Cemoro Lawang będąca wyjątkowo popularną bazą wypadową.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics