Zakaz lotów z Polski do Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej, Szwecji, Portugalii i na Ukrainę pozostaje
Aktualnosci podróże Transport

Zakaz lotów z Polski do Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej, Szwecji, Portugalii i na Ukrainę pozostaje

Polski rząd utrzymał zakaz lotów do Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Szwecji, Portugalii i na Ukrainę, lotniska musiały informować pasażerów o odwołanych lotach w ostatniej chwili. Zakaz wstępnie będzie obowiązywał od 17 do 30 czerwca.

W nocy z 16 na 17 czerwca ponownie uruchomiono lotnicze połączenia z i do Polski z innych krajów Unii Europejskiej. Zakaz wykonywania lotów na Wyspy, do Szwecji i Portugalii został jednak utrzymany, odnoszące się do tej kwestii rządowe rozporządzenie, pojawiło się w Dzienniku Ustaw dopiero we wtorek wieczorem doprowadzając do frustracji setki klientów linii lotniczych. Z dokumentu wynika, że zakaz lotów pomiędzy Polską a Wielką Brytanią będzie utrzymany do 30.06.2020.

W związku z rozprzestrzenianiem się zakażeń wirusem SARS-CoV-2 istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego, brzmi uzasadnienie rozporządzenia.

Linie lotnicze sprzedawały już od kilku dni bilety na loty we wspomnianych kierunkach, dziś tj. 17 czerwca do Wielkiej Brytanii, Szwecji i na Ukrainę miały wyruszyć samoloty Wizzair. Rozporządzenie ukazało się dopiero o godzinie 20:38 czasu polskiego, we wtorek 16 czerwca, więc przewoźnik i lotniska mieli zaledwie kilkanaście, godzin na poinformowanie klientów o zaistniałej sytuacji.

Pełny tekst rozporządzenia można znaleźć: TUTAJ

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: