Zaproszenie na Holi Festiwal, czyli Indyjskie Święto Wiosny i Kolorów
Aktualnosci Indie

Zaproszenie na Holi Festiwal, czyli Indyjskie Święto Wiosny i Kolorów

W dniach 24 – 25 marca 2017r. w Wyższej Szkole Informatyki, Zarządzania i Administracji przy ul. Meksykańskiej 6 w Warszawie odbędzie się Holi Festiwal, czyli Indyjskie Święto Wiosny i Kolorów. Święto Holi ma szczególne miejsce w indyjskiej kulturze. W tym dniu nie liczą się odmienne kasty, religie ani języki ponieważ jest to czas wybaczenia i nowego początku. Uroczystość ta nazywana jest także festiwalem kolorów, ponieważ elementem jej celebracji jest obsypywanie kolorowymi proszkami głów rodziny, przyjaciół i znajomych. Rytuał ten ma na celu przynieść szczęście, zdrowie i powodzenie. 

Holi Indie, fot. ncoool4u

Święto Holi to indyjski festiwal wiosny. Ukazanie kolorytu i emocji towarzyszących witaniu tej pory roku, pozwoli poczuć pozytywną energię i radość budzącej się do życia przyrody. Święto jest ruchome i wypada w pierwszą pełnię Księżyca na przełomie lutego i marca. Zwyczaj żegnania zimy trwa dwa dni i w każdym rejonie Indii różni się obrządkami. Gdy zaczyna się Holi, wszelkie podziały znikają, a przedstawiciele różnych środowisk świętują wspólnie nadejście wiosny. Wszystko zmierza do zwycięstwa dobra nad złem.

Ideą organizacji Holi Festiwal jest promocja kultury, biznesu i tradycji Indii. Elementem celebracji święta, jest obsypywanie kolorowymi proszkami głów rodziny, przyjaciół i znajomych. Ideą organizacji tego festiwalu jest promocja oraz przybliżenie kultury, biznesu i tradycji Indii.

Organizatorzy zapraszają w godzinach 1000 – 1800 na organizowany kiermasz, warsztaty i prelekcje oraz konferencję ,, Azymut Indie…”. Na kiermaszu dostępne będą: książki, magazyny, biżuteria, torebki, szale, kosmetyki ajurwedyjskie, wyposażenie wnętrz, meble indyjskie, rękodzieło artystyczne. Znajdziemy na nim również przyprawy i herbaty prosto z Indii oraz upominki i wiele innych. Będzie można również skosztować smaków kuchni indyjskiej, wziąć udział w zabawie malowania rąk henną, skorzystać z nauki tańca indyjskiego. Dostępna będzie również wystawa fotograficzna oraz wystawa strojów indyjskich. Pasjonaci kultury indyjskiej będą mogli zgłębić tajniki medytacji Sahaja i jogi oraz poznać przepowiednie astrologiczne. (TC)

zdjęcie tytułowe: Dzieci podczas Święta Wiosny i Kolorów w Indiach, fot. Shekharchopra85

źródło: www.holifestiwal.pl

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics