Zielonym Busem po świecie – zostawili wszystko żeby podróżować!
podróże

Zielonym Busem po świecie – zostawili wszystko żeby podróżować!

230 dni w podróży, 38263 km, 40 krajów , 18 000 zdjęć i niezliczone ilości wspaniałych wspomnień. Oto dotychczasowy bilans pasjonatów podróży, którzy przemierzają świat swoim 21-letnim Volkswagenem. Poznajcie Anię, Piotrka, Magdę, Mańka, Dawida i Artura czyli ekipę Zielonym Busem!

Od maja do grudnia 2016 podróżowali po Europie swoim niezniszczalnym autem. Oni, czyli Ania i Piotrek – ludzie którzy pewnego dnia stwierdzili, że chcą zwiedzać Świat. Nie wyjechali z dnia na dzień, bardzo długo planowali, zbierali pieniądze i przerabiali ich dom na kółkach. Kiedy nadszedł „ten moment”, rzucili swoje dotychczasowe zajęcia i ruszyli w swoją podróż życia.

Kilka pierwszych miesięcy jeździli we dwoje, ale z czasem zaczęli kompletować ekipę. Ich bus nie tylko wdrapywał się na szczyty powyżej 2000m, ale także woził ich w Mołdawskich kopalniach 56m pod ziemią. Choć część osób wątpiła, że to możliwe, ich 21-letni Volkswagen, i oni wraz z nim, dotarli do największej pustyni na świecie. Sahara urzekła ich od pierwszej chwili. Jednolita w kolorach przestrzeń nie przytłaczała swoim ogromem – dawała poczucie niekończącej się wolności. Poczucie, które raz doświadczone nigdy nie zostanie zapomniane.

Chwilami było ciężko – zmagali się z awariami, upałami, skutkami własnych błędów, ale przez to – docierając w końcu do wymarzonego celu – czuli, że teraz mogą wszystko. Teraz cały świat stanął przed nimi otworem. To uczucie dobrze znane podróżnikom. Gdy choć raz prawdziwie odczuje się tę pewność i związaną z nią wolność, już nigdy nie będzie się chciało zatrzymać. Chcą docierać ciągle dalej i dalej. Choć odwiedzili wiele niesamowitych miejsc i poznali mnóstwo wspaniałych ludzi wciąż im mało. Wracając po siedmiu miesiącach z powrotem do kraju, skończyli podróż ich życia. Nie ostatnią, a pierwszą z wielu. Teraz, to właśnie podróże stały się ich życiem. Już planują następną! Krótkie video o ich wyprawie po Europie i Maroku można obejrzeć tutaj

 Plany na przyszłość – po upałach i piaskach Sahary, czas na zmianę klimatu – Kierunek Alask

Tym razem ich celem jest Alaska. Mają nadzieję spotkać na swojej drodze niedźwiedzie Grizzly – oby z daleka, oglądać ogromne orły, karibu, wilki i odwiedzić opuszczonego busa na Stampede Trail. A to tylko plan na Alaskę. Przejadą potem także legendarną trasą Route 66. Po drodze przekąszą prawdziwego amerykańskiego steka, zagrają w ruletkę w Las Vegas i napiją się whisky w prawdziwym Saloonie. Odwiedzą Statuę Wolności, Wielki Kanion Kolorado, Parki Narodowe, Dolinę Śmierci i sprawdzą jak dziki jest Dziki Zachód. A to oczywiście tylko część planu. Docelowa trasa wciąż powstaje a lista „do zobaczenia” stale rośnie. Jedno jest pewne, Zielonym Busem ruszają z Polski i choć droga jest daleka, to na Alaskę dotrą!

Wielkie wyzwania wymagają wielkiego potencjału dlatego teraz ruszają w sześcioosobowej ekipie. Busa oczywiście zabierają ze sobą. Przetransportowanie ich niezastąpionego pojazdu do USA to największy wydatek tej wyprawy, dlatego zgłosili projekt do platformy PolakPotrafi.pl! Można znaleźć tam video o ich planach na przygodę za Oceanem, a także listę nagród dla każdego, kto zdecyduje się im pomóc.

Więcej na: https://polakpotrafi.pl/projekt/od-florydy-po-alaske-wyslijmy-21letniego-busa-za-ocean

(TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics