Zima startuje na Narodowym
Aktualnosci Narty

Zima startuje na Narodowym

W ostatni weekend Warszawiacy i nie tylko mieli okazję poczuć oddech nadchodzącej zimy a tym samym rozpocząć przygotowania do sezonu narciarskiego. 22 i 23 października 2016 roku na stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbywała się impreza pod nazwą SNOW EXPO 2016.

20161023_144046

Oprócz prezentacji europejskich ośrodków narciarskich, można było zobaczyć najnowszy sprzęt narciarski i snowboardowy, obejrzeć pokazy mody, a także spróbować sportów zimowych. Impreza miała charakter kiermaszu, wśród wystawców przeważali producenci sprzętu narciarskiego i ubrań.

20161023_144018

Odwiedzający mogli dowiedzieć się od profesjonalistów, jak wybrać narty, jak dopasować buty, jak przygotować się do sezonu zimowego, aby nie wrócić z kontuzją. Na miejscu była możliwość przymierzenia i zakupu wybranego sprzętu. Oprócz zakupów sprzętu goście kiermaszu mieli okazję poznać ofertą turystyczna kilku krajów w tym Polski.

20161023_142558

Wystawiała się Słowacja – m.in firma Tatry Mountain Resort, właściciel stacji narciarskich w południowych Tatrach, Austria z regionami Karyntia, Gastein, Schladming – Dachstein, Tyrol i Zillertal, Włochy – Tyrol Południowy, Maso Corto, Dolomity a także Hiszpania m.in z nieco egzotyczną ofertą narciarską na Sierra Nevada. Duże stoisko miała także Kotelnica z Białki Tatrzańskiej.

20161023_145217

Nie zabrakło też wykładów, które prowadzili m.in. Andrzej Bargiel – skialpinista, który pobił rekord świata zdobywając Śnieżną Panterę, Karolina Riemen-Żerebecka – narciarka dowolną specjalizująca się w skicrossie, Mistrzyni Polski, dwukrotna zimowa olimpijka, Agnieszka Gąsienica Gładczan – najbardziej utytułowana narciarka alpejska ostatniej dekady oraz Maciek Bydliński – najbardziej utytułowany polskim alpejczyk ostatnich lat.

20161023_145204

Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Dla nich Akademia Kusznierewicza zorganizowała podczas SNOW EXPO 2016 specjalną Strefę Dzieci, pełną atrakcji.

Jak podkreślali organizatorzy imprezy misją SNOW EXPO jest pokazanie Polakom, że sezon zimowy zaczyna się już w październiku. A sporty zimowe można uprawiać nie tylko podczas świąt, czy ferii. Że są miejsca w Europie i Polsce, gdzie znacznie taniej niż w szczytach sezonu można cieszyć się z poznawania smaku zimowych atrakcji. I że na narty, snowboard, czy łyżwy można wyjechać kilka razy w sezonie. Odwiedzając strefę BIZNES i VIP Stadionu Narodowego można podróżować  po zimowej Europie. Bez winetek i pieszo.

20161023_144216

Wg badań CBOS ponad 66% Polaków deklaruje, że w ciągu ostatniego roku uprawiało sport. 11% z nich deklaruje zamiłowanie do sportów zimowych. To ponad 4 miliony osób! Co trzeci Polak twierdzi, że umie jeździć na nartach. Nic więc dziwnego, że Polacy stanowią prawie 40% turystów zimowych w Austrii. Choć jest to zaskakująca statystyka. (TC)

Zdjęcia: materiały readkcji (c)

 

 

 

 

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics