Zimowe atrakcje dla rodzin w Dolinie Stubai
Austria Narty

Zimowe atrakcje dla rodzin w Dolinie Stubai

Stubai (Austria) w zimie to gwarancja wyjątkowego wypoczynku i moc atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. Tyrolski Stubai jest miejscem szczególnie przyjaznym rodzinom. Każdego roku najmłodszych gości gorąco witają maskotki BIG Family. Tutejsze narciarskie kurorty w szczególności nastawione są na potrzeby wypoczywających rodzin. Oferują darmowe karnety narciarskie dla dzieci do 10. roku życia, pod opieką rodzica posiadającego ski pass, a także wiele sprawdzonych szkółek narciarskich. To wszystko sprawia, że koncept BIG Family Stubai przyciąga na alpejskie stoki całe rodziny. Czym dokładnie jest idea BIG Family? Skąd się wzięli pluszowi towarzysze dziecięcych zabaw i gdzie można ich spotkać? Dowiesz się tego wszystkiego podczas niezapomnianego, rodzinnego pobytu w Dolinie Stubai.

BIG Family Stubaier Gletscher, fot. Andre Schoenherr

Najlepsza opieka i dużo zabawy na stoku

Dzieci uwielbiają jazdę na nartach i wszystko co się z nią wiąże – przebywanie na świeżym powietrzu, nowe przyjaźnie i wspólną zabawę . Maskotki BIG Family i ich pomocnicy, czyli doskonale wyszkoleni instruktorzy narciarstwa dla najmłodszych, dobrze o tym wiedzą. Razem dbają o to, aby całe rodziny mogły spędzić beztroskie zimowe wakacje w Dolinie Stubai. Na lodowcu Stubai, największym w Austrii, maskotki B.BIG i Mini B. witają swoich podopiecznych w BIG Family Children’s and Youth Ski Camp. Tu dzieci w wieku od 4 lat mogą nauczyć się jeździć na nartach w Krainie Dzieci (Kinderland). Podczas obiadu, najmłodsi mają zapewnioną doskonałą opiekę w Królestwie Śniegu (Kingdom of Snow). Oprócz przedszkola i strefy zabaw, do dyspozycji rodzin z dziećmi jest przestronna, znakomita restauracja.

BIG Ron Kinderland, Schlick 2000, fot. arch. redakcji

Poznajcie tajemnice lodowca

Niezapomnianych wrażeń dostarczą cotygodniowe przejażdżki ratrakiem i ekscytująca ścieżka edukacyjna w jaskini lodowej, podczas której dzieci mogą poznać tajemnicę lodowca. Wewnątrz zachwycają warstwy niesamowicie niebieskiego lodu i lodowy tron, na którym można się sfotografować. „Serce lodowca” Stubai jest położone 30 metrów pod stokiem i jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji w okolicy.
Aktywna zabawa jest dobra w każdym wieku. W dolinie Stubai można wybrać się na rajd BIG Family Boarder Cross i pokonać kręty, wyboisty, a czasem stromy szlak, zaszaleć na slalomie albo kilometrowej trasie zjazdowej BIG Family Fun Slope. Nowością jest strefa BIG Family Slopestyle w Gamsgarten, gdzie przyszłe gwiazdy freestyle’u mogą zaprezentować swoje pierwsze skoki.

Grota na Lodowcu Stubai, fot. Andre Schoenherr

Ośrodek Schlick 2000 w Fulpmes to dom maskotki – BIG Rona. Jak tylko spadnie pierwszy śnieg, Ron zakłada żółtą czapkę, zarzuca na ramię różowe narty i wyrusza z Kalkkӧgel, swojej letniej rezydencji, do Krainy Dzieci (Kinderland). Tam czekają na wszystkich atrakcje, takie jak magiczne dywany, narciarska karuzela, kolorowe flagi, a także slalom dla najmłodszych gości. Wszystko pod okiem cierpliwych i profesjonalnych instruktorów narciarstwa.

U BIG Ron’a można się nie tylko bawić, ale również odpocząć i ogrzać po harcach na zewnątrz – do dyspozycji jest przebieralnia, sala do leżakowania i jadalnia. Nawet maleństwa powyżej 3. miesiąca życia są mile widziane. Wszystko mieści się tuż przy ośrodku narciarskim, więc stęskniony rodzic może odwiedzić swoją pociechę w dowolnym momencie. Każdy maluch będzie zachwycony, gdy rodzice zabiorą go na długi i doskonale przygotowany zjazd saneczkowy. W ośrodku narciarskim Elfer w Neustift można skorzystać z takiej atrakcji – dodatkowo trzy razy w tygodniu odbywa się wyjątkowy zjazd nocą. Nie tylko miłośnicy trudnych, górzystych szlaków znajdą coś dla siebie. Dla maluchów rozpoczynających swoja narciarską przygodę, idealne będą płaskie tereny o niewielkim nachyleniu, w okolicy Krößbach. Wygodny wyciąg i pomocny w nauce jazdy „magiczny” dywan, z łatwością zabiorą maluchy na szczyt łagodnego zbocza. W pobliżu znajdziemy również wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i przytulną chatę, w której można rozgrzać się po szaleństwach na śniegu.

Ron-Kinderland, Schlick 2000, fot. arch. redakcji

Okolice Mieders to raj dla dzieci. Maskotka King Serli zaprasza wszystkie maluchy do Krainy Dzieci (Kinderland) przy stacji Serlesbahnen. Najmłodsi mogą tu uczyć się samodzielnie jeździć na nartach, na bezpiecznym terenie – niezbyt stromym i oddzielonym od pozostałych stoków. Dzięki temu młodzi adepci narciarstwa mają zapewnione dogodne warunki do szusowania. Naukę ułatwiają również specjalnie przystosowane wyciągi i komfortowe wyciągi dywanowe zabierające uczniów na górę. Kraina Dzieci jest usytuowana blisko parkingu i przystanku autobusowego, a każdy rodzic, który chce wspierać i obserwować swoje dziecko podczas zimowych aktywności nie potrzebuje ski pass’u!
Imprezy dla dzieci

Rodzinne wczasy z BIG Family Stubai to również możliwość uczestniczenia w wyjątkowych wydarzeniach. 30 grudnia 2018 roku, w dolinie odbędzie się wielkie świętowanie nadejścia Nowego Roku, czyli noworoczny festiwal BIG Family, podczas którego jedną z atrakcji będzie niesamowity pokaz sztucznych ogni! 10 lutego 2019, w panoramicznej restauracji Kreuzjoch, w ośrodku Schlick 2000, zajrzyjcie koniecznie na Life Radio Winter Tour. Natomiast 5 marca BIG Ron zaprasza wszystkich na Party Karnawałowe w ośrodku Schlick 2000. Wszystkie rodziny z dziećmi będą również mile widziane 5 marca 2019 podczas zabawy karnawałowej przy stacji Gamsgarten. Czerwononosy Doktor Klown, dziecięcy DJ, występ klownów oraz Herberta i Mimi wprawią wszystkie maluchy w zachwyt.

Schlick 2000, fot. arch. redakcji

Rodzinne wakacje na najwyższym poziome

Oprócz kursów jazdy na nartach, BIG Family oferuje wiele dodatkowych atrakcji i udogodnień swoim podopiecznym. Dzieci do 10. roku życia mogą jeździć za darmo (w towarzystwie rodzica posiadającego karnet) we wszystkich czterech ośrodkach. Dzięki usłudze przewozowej, na życzenie, przyszłe „gwiazdy” narciarstwa mogą być zabierane na stok bezpośrednio z hotelu. W strefie narciarskiej praktycznym udogodnieniem są oddzielne kolejki do wyciągu dla dzieci ze szkółek. Dzięki temu maluchy nie czekają długo na wjazd.

Doskonały wypoczynek to nie tylko białe szaleństwo w ośrodkach narciarskich. BIG Family zapewnia również doskonałe zakwaterowanie w dolinie. Kwatery BIG Family Premium Homes zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o potrzebach dzieci i wyposażone m.in. w łóżeczka, kolorową pościel, domowe zabezpieczenia, pokoje lub place zabaw. W restauracjach BIG Family serwuje się dania dla małych smakoszy, a nawet spełnia ich kulinarne, indywidualne zachcianki. Podczas zimowego sezonu BIG Family organizuje też przyjęcia dla najmłodszych. Jednym słowem – nic nie stanie na przeszkodzie niezapominanego, rodzinnego wyjazdu.

(TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics