Najlepsze maratony na świecie – Top 50
LIFESTYLE sport

Najlepsze maratony na świecie – Top 50

­­­­Sezon biegowy – czas start! – Top 50 Najlepszych Maratonów z Całego Świata, które musisz znać!

Z roku na rok zainteresowanie bieganiem rośnie i nigdy nie było tak duże jak teraz! Ponieważ opcje są niezliczone, HomeToGo przygotowało zestawienie 50 Najlepszych Maratonów z Całego Świata, które koniecznie musisz poznać! Od pokrytego lodem Bajkału, przez centra największych europejskich stolic, po dzikie bezdroża Ugandy, gdzieś tam jest maraton (lub kilka!) idealny właśnie dla Ciebie.

TOP 5 Maratonów o najbardziej spektakularnych widokach!

Trasy tych maratonów poprowadzą biegaczy przez las sekwojowy, łąki, obok sielankowych rancz wzdłuż spektakularnych nadmorskich klifów lub starożytnych zabytków zapewniając spektakularne krajobrazy po drodze. Twój wysiłek fizyczny z pewnością zostanie zrekompensowany przez niekończące się zapierające dech w piersiach widoki!

fot. © Albatros Adventure Marathons and Great Wall Marathon

Great Wall Marathon 

Uważany za jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie, Maraton na Wielkim Murze Chińskim to przede wszystkim niesamowita przygoda pozwalająca poznać ten światowej sławy zabytek od innej strony oraz ogromne wyzwanie dla organizmu, który w gorącym słońcu będzie musiał stawić czoła 5 164 stromym schodom. Trasa biegnie wzdłuż malowniczych wiosek prowincji Tiajin, pól ryżowych i przede wszystkim, po grzbiecie wspaniałego muru. Biegacze określają go jak piękny, bolesny, niezwykle trudny, a zarazem jeden z najbardziej satysfakcjonujących biegów w ich życiu.

Big Sur International Marathon, fot. © MichaelTroutman

Big Sur International Marathon 

To bieg, którego trasę poprowadzono wzdłuż malowniczej autostrady CA 1 z Big Sur do Carmel w USA. Górujące sekwoje, fale, skaliste wybrzeża i zielone pastwiska to pejzaż, który będzie Ci towarzyszyć przez większość biegu. Centralnym punktem trasy jest słynny most Bixby, który poza zapierającym dech w piersiach widokiem przywita Cię muzyką graną na żywo przez ubranego we frak wirtuoza.

Midnight Sun Marathon, fot. © Tone Mette Yttergard

Midnight Sun Marathon

W położonym na północ od Koła Podbiegunowego Tromso, letnie słońce nigdy nie zachodzi za horyzont. Korzystając z tych nietypowych warunków, zawody rozpoczynają się o 20:30, a ich oficjalne zakończenie ma miejsce około 2:00 nad ranem. Oprócz niezapomnianych wrażeń z nocnego maratonu odbywającego się w świetle dnia, biegacze mogą liczyć na bajkowe górskie widoki wzdłuż całej trasy.

fot. © Australian Outback Marathon

Australian Outback Marathon

Poza wyzwaniem biegowym, jest świetną okazją, aby zobaczyć i dotknąć słynnej „czerwonej ziemi” Australii Środkowej. To miejsce, którego nie można porównać do żadnej innej lokalizacji na naszej planecie! Dodatkowo maraton ten ma charakter charytatywny, za cel stawiając sobie pomoc dzieciom wywodzącym się z rdzennych lokalnych społeczności.

fot. © Honolulu Marathon

Honolulu Marathon

Może dziwić, że maraton na małej, tropikalnej wyspie na środku Pacyfiku należy do dziesięciu największych wyścigów maratońskich na świecie. Jednak z liczbą blisko 25 000 biegaczy, śmiało można wymieniać go w jednym rzędzie z biegami w Bostonie, Nowym Jorku czy Londynie. Trasa tego biegu jest stosunkowo płaska, a duża jej część biegnie wzdłuż wybrzeża Pacyfiku zapewniając niesamowite widoki, jednak przy palącym słońcu
i wysokiej wilgotności bieg może się okazać nie lada wyzwaniem.

Pełne zestawienie 50 Najlepszych Maratonów na Świecie wraz ze zdjęciami, szczegółowym danymi odnośnie kosztu opłaty startowej, spodziewanej temperatury, trudności trasy, najlepszych czasów oraz dodatkowymi rankingami znajduje się na: https://www.hometogo.pl/media/najlepsze-maratony

(TC)

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics