Dolina Stubai, królestwo zimowej radości
Narty

Dolina Stubai, królestwo zimowej radości

Dolina Stubai w Austrii leży w pobliżu Innsbrucku, stolicy regionu Tyrol. Łatwo do niej dotrzeć autostradą wiodącą przez przełęcz Brenner, łączącą ją z Niemcami, Szwajcarią, Włochami oraz innymi regionami Austrii. Dolina Stubai ma długość 35 kilometrów i jest otoczona 80 lodowcami oraz 109 szczytami o wysokości ponad 3 tys. m n.p.m. Dzięki jej ukształtowaniu, dolina i jej pięć najważniejszych miejscowości: Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders i Schönberg, stanowią idealne miejsce na wypoczynek. Całoroczna oferta doliny przyciąga przede wszystkim aktywnych urlopowiczów. Lodowiec Stubai, największy lodowcowy ośrodek narciarski w Austrii, gwarantuje obecność śniegu na stokach od października do czerwca.

Od października 2016 r. działa nowoczesna kolejka gondolowa 3S Eisgratbahn, z nową stacją dolną oraz przebudowaną stacją pośrednią i górną, która bezpiecznie i komfortowo przewozi do 3 tysięcy osób w ciągu godziny na wysokość 2 900 m n.p.m.

Schlick2000, Panoramabahn, fot. arch. redakcji

Królestwo śniegu

Stubai to największy lodowcowy ośrodek narciarski  Austrii. 64 kilometry tras i 26 wyciągów – tutaj miejsca starczy dla wszystkich. BIG Family Ski Camp z restauracją dla dzieci i placem zabaw, BIG Family slalom i boardercross, trasa BIG Family Fun Slope i nowa trasa BIG Family Slopestyle – Lodowiec Stubai to najbardziej przyjazny rodzinom ośrodek narciarski Tyrolu. Oferta dla najmłodszych jest wyjątkowo korzystna: dzieci do 10 roku życia korzystają z wyciągów bezpłatnie (w towarzystwie rodzica).

Dla snowboardzistów i freeskierów lodowiec Stubai oznacza jedno – popularny snowpark DC Stubai Zoo. Jesienią i wiosną jest to jeden z największych parków na świecie z jib line, medium line i proline. Stubai ma też wspaniałą ofertę dla freeriderów. Powder Department to 13 tras alternatywnych z wyznaczonymi trackami GPS, punkty kontrolne i ośrodek szkolenia w zakresie bezpieczeństwa lawinowego. Smakosze udają się do najwyższej położonej na świecie, wielokrotnie nagradzanej restauracji Schaufelspitz i uczestniczą w wydarzeniach, takich jak wyśmienity wieczór degustacji piw Dine & Beer 23 lutego 2019 roku.

Nieprzypadkowo Lodowiec Stubai nazywany jest również “królestwem śniegu“. Dzięki nowoczesnemu wyciągowi 3S Eisgratbahn podróż na lodowiec jest wyjątkowo komfortowa. Gonodlami z panoramicznym widokiem dociera się do górnej stacji Eisgrat w ciągu zaledwie dwunastu minut. Niesamowite widoki podziwiać można także z położonej na szczycie platformy TOP OF TYROL na wysokości 3 210 metrów. W głębi lodowca znajduje się lodowa jaskinia o długości około 200 metrów, położona zaledwie 3000 metrów od górnej stacji Eisgrat.

Stubai Crosscountry, fot. Andre Schoenherr

Sezon narciarski na lodowcu Stubai potrwa prawdopodobnie do początku czerwca 2019 roku.

Dolina Stubai ma wszystko to, co potrzebne dorosłym i dzieciom do spędzenia idealnego urlopu zimowego. To dlatego Dolinę Stubai wielokrotnie wyróżniano jako „najbardziej przyjazny rodzinie region narciarski w Alpach“. Na gości czeka dobra zabawa na doskonale przygotowanych trasach zjazdowych w czterech ośrodkach narciarskich: na lodowcu Stubai, w Schlick 2000 (przy Fulpmes), rodzinnym ośrodku Serles (przy Mieders) oraz w Elfer (przy Neustift). W Dolinie Stubai alternatywne sporty zimowe są równie popularne co klasyczna jazda na nartach.

Wygodne zakwaterowanie, odpowiadające różnym wymaganiom, zapewnia tutejsza baza noclegowa: jeden hotel 5-gwiazdkowy, trzy hotele 4-gwiazdkowe superior, 33 hotele 4-gwiazdkowe, dwa hotele 3-gwiazdkowe superior, 39 hoteli i kwater 3-gwiazdkowych o wysokim standardzie oraz ok. 4 700 miejsc w apartamentach na wynajem, pensjonatach, tradycyjnych gospodarstwach rolnych i trzech polach namiotowych.

Narty w Stubai, fot. arch. redakcji

Związek Turystyczny Stubai Tyrol (Tourismusverband Stubai Tirol) informuje o aktualnych ofertach, nowościach i wydarzeniach na stronie internetowej www.stubai.at. Znajduje się tam również wyszukiwarka miejsc noclegowych, umożliwiająca znalezienie odpowiedniego zakwaterowania. Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na email info@stubai.at lub dzwoniąc pod numer: +43 (0)501881-0. Stubai Touristik służy pomocą przy rezerwacji gotowych ofert pakietowych oraz organizacji transferów z i na lotnisko w Monachium oraz Innsbrucku. Kontakt przez telefon: +43 (0)501881-170 (lub 171) oraz przez email: stubaitouristik@stubai.at

(TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics