Bali wśród najpopularniejszych miejsc do odwiedzenia po pandemii koronawirusa
Aktualnosci Azja Bali BIZNES podróże

Bali wśród najpopularniejszych miejsc do odwiedzenia po pandemii koronawirusa

Indonezyjska wyspa Bali należy do międzynarodowych destynacji, takich jak Andaluzja i Katalonia w Hiszpanii, a także Floryda w Stanach Zjednoczonych, wymienionych jako najbardziej pożądane miejsca do odwiedzenia po pandemii COVID-19.


Branża turystyczna jest jednym z najbardziej dotkniętych sektorów e trakcie pandemii COVID-19, ale podróżni na całym świecie chętnie wracają na przysłowiową drogę i planują odwiedziny nowych miejsc na wakacje. Holenderska wyszukiwarka noclegowa Booking.com, w marcu i kwietniu odnotowała wzrost listy zapytań w swojej aplikacji, przesłane przez osoby poddane kwarantannie na całym świecie. Na tej liście Bali zajmuje drugie miejsce wśród najbardziej pożądanych miejsc turystycznych.

Wyspa jest wymieniona wraz z międzynarodowymi destynacjami, takimi jak Andaluzja i Katalonia w Hiszpanii, a także Floryda w Stanach Zjednoczonych. Kraj Krasnodarski w Rosji znajduje się na szczycie listy. W oświadczeniu Booking.com stwierdził, że lista opiera się na liczbie polubień dla nieruchomości wymienionych w aplikacji. Dane opracowano w marcu i kwietniu i porównano z podobnymi danymi w marcu i kwietniu 2019 r.
Oprócz Bali na liście znajduje się 27 indonezyjskich destynacji, takich jak West Nusa Tenggara, Dżakarta, Yogyakarta i West Java. Lista ujawniła również, że indonezyjscy użytkownicy aplikacji obawiają się planować międzynarodowe podróże po pandemii. Około 76 procent list życzeń użytkowników w Indonezji obejmuje miejsca docelowe w słonecznych miastach i miejscach z plażami, takie jak Yogyakarta, Dżakarta, Bandung na Jawie Zachodniej oraz Ubud i Seminyak na Bali. Tymczasem w międzynarodowych destynacjach dominują azjatyckie metropolie, takie jak Tokio, Kuala Lumpur, Singapur, Bangkok i Seul. W sobotę Reuters poinformował, że Bali może ponownie otworzyć się na turystów w październiku, po sukcesie rządu w kontrolowaniu wybuchu koronawirusa. Jeśli krzywa infekcji będzie się nadal poprawiać, Ministerstwo Turystyki i Gospodarki Kreatywnej stara się ożywić miejsca docelowe i prowadzić działania promocyjne w niektórych częściach kraju, w tym na Bali, w okresie od czerwca do października.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: