Azja Filipiny

Filipiny – kraina siedmiu tysięcy wysp

Kraina siedmiu tysięcy wysp: Manila i Palawan. Tętniąca życiem stolica Filipin – Manila – to energiczna metropolia, która stanowi eklektyczną mieszankę filipińskich, hiszpańskich i amerykańskich kultur. Pełno tu nowoczesnych atrakcji i bogatej historii, przedstawionej w licznych muzeach. Miasto wita przybyszów miksem kolorów, zapachów i krajobrazów, a także ukazuje prawdziwe życie Filipińczyków – zupełnie odmienne od tego w rajskich kurortach, które jednak zdecydowanie również trzeba zobaczyć.

Kurorty znaleźć można na wyspie Palawan, która już czterokrotnie została wybrana najpiękniejszą wyspą na świecie. Miejsce to jest kwintesencją raju na ziemi – zachwyca wciąż nietkniętymi przez człowieka zakątkami, plażami o białym piasku i bogatym podwodnym światem, pełnym barwnych koralowców, ławic ryb czy olbrzymich żółwi. Na miłośników przygód i historii czekają tam japońskie wraki z czasów II wojny światowej, zatopione przez amerykańskie siły zbrojne w 1944 roku. Warto również odwiedzić sąsiednią wyspę Coron, gdzie znajduje się jezioro Kayangan, uznawane za najczystsze na świecie. Ten imponujący, zasilany przez wulkaniczne gorące źródło akwen schowany jest wśród surrealistycznych formacji skalnych, widocznych zarówno nad, jak i pod powierzchnią wody.

Lądując w Manili warto zdecydować się na skorzystanie z prywatnego, wcześniej zarezerwowanego transferu, ponieważ cena takiego przejazdu wynosi tyle samo, co zwykłej taksówki. Komfort daje to, że umówiony wcześniej kierowca oczekuje na klienta na lotnisku, a cała logistyka realizowana jest po prostu sprawniej. W mieście dostępne są różnego rodzaju formy transportu publicznego, w tym autobusy, metro czy motorowe rowery trójkołowe, jednak polecam skorzystać ze słynnego Jeepney’a – kolorowego mini-busa, przerobionego z pozostawionych przez amerykańską armię jeepów – mówi Joanna Cedrych, specjalistka ds. produktu i obsługi klienta w Getaway, platformie pełniącej funkcję inteligentnego i kompletnego kreatora podróży “szytej na miarę”.

Tutaj przeczytacie więcej o Filipinach

Filipiny – Raj na Ziemi

Wiszące trumny, tarasy ryżowe, jaskinie. Cordillera– magiczny region na Filipinach

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics