Ho Chi Minh promuje się podczas ATF 2019 w Wietnamie
Aktualnosci Azja BIZNES Wietnam

Ho Chi Minh promuje się podczas ATF 2019 w Wietnamie

Podczas odbywającego się w Wietnamie ASEAN Tourism Forum 2019 (w Halong, w prowincji Quang Ninh), Departament Turystyki miasta Ho Chi Minh zorganizował „Roadshow Ho Chi Minh City Tourism” oraz wystawę TRAVEX. Roadshow ukierunkowany był na 2 główne działania. Po pierwsze promował miasto Ho Chi Minh (dawniej Sajgon w Południowym Wietnamie) pod hasłem destynacji, która jest „Bezpieczna – atrakcyjna – przyjazna”. Ponadto zorganizowano także imprezę towarzyszącą pn. „Saigon-Ho Chi Minh Night”, w której wzięło udział ponad 150. przedstawicieli międzynarodowych mediów, specjalistów ds. podróży oraz przedstawicieli krajowych organizacji turystycznych ASEAN.

Celem Departamentu Turystyki Ho Chi Minh jest także promowanie turystyki medycznej do Wietnamu oraz pokazywanie miasta w ramach oraz 8 nowych tras wycieczek miejskich z okazji 320. rocznicy istnienia miasta Ho Chi Minh.

„Międzynarodowa hala przylotów na lotnisku w Ho Chi Minh City obsłużyła w 2018 roku blisko 7,5 miliona podróżnych, co stanowi wzrost o 17% w stosunku do 2017 roku. Do miasta przyjechało 29 milionów turystów z kraju, wzrost o 16% w porównaniu do 2017 roku. Całkowite przychody z turystyki w 2018 roku dostarczając 140 000 miliardów VND wpływów, czyli o 21,55% więcej w tym samym okresie 2017r. Organizacja tych działań jest spowodowana promowaniem Ho Chi Minh City jako atrakcyjnego kierunku podróży oraz miejsca spotkań z wietnamską kulturą oraz kuchni dla międzynarodowych mediów i profesjonalistów z branży turystycznej” powiedział Bui Ta Hoang Vu, dyrektor Departamentu Turystyki Ho Chi Minh City .

W ramach ATF Vietnam 2019, Departament Turystyki Miasta Ho Chi Minh zaprezentował mediom oraz przedstawicielom branży turystycznej najbliższą 15. edycję International Travel Expo Ho Chi Minh City (ITE HCMC 2019). Spotkanie Narodowych Organizacji Turystycznych ASEAN, ITE HCMC 2019, będzie miało miejsce w dniach 5-7 września 2019 r. w Sajgońskm Centrum Wystawienniczo-Kongresowym (SECC). Tegoroczne ITE HCMC 2019 obędzie się pod hasłem „Travel Gateway to Asia” i jest największą oraz najbardziej uznaną międzynarodową imprezą turystyczną w Wietnamie.

Pan Le Truong Hien Hoa, dyrektor Centrum Promocji Turystyki w Ho Chi Minh (HTPC) ogłosił także plan promocji miasta:

Udział w corocznych międzynarodowych wydarzeniach, takich jak: Forum Turystyki ASEAN i wystawa TRAVEX. Działania promujące turystykę w ramach Organizacji Promocji Turystyki w regionie Azji i Pacyfiku (TPO) oraz Sub-regionu Mekong podczas Spotkań Turystycznych na Dolnym Mekongu;
Udział w Międzynarodowych Tourism Expo i organizowanie Roadshows;
Współpraca z władzami państwowymi;
Koordynacja zagranicznych działań promocyjnych przez Centrum Promocji Inwestycji i Handlu (ITPC)
Współpraca z liniami lotniczymi oraz biurami podróży i organizacjami międzynarodowymi przy organizowaniu imprez promocyjnych dla przedstawicieli branży turystycznej.

Jeśli chodzi o promocję zagraniczną, HTPC skoncentruje się na promocji w Europie, a w szczególności w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i regionie Azji Północno-Wschodniej, w takich państwach jak Chiny, Korea, Japonia. W pierwszym kwartale 2019 r. Departament Turystyki Miasta Ho Chi Minh zorganizuje w marcu 2019r. roadshow po Niemczech oraz Francji. Zaplanowano także”Dzień Miasta Ho Chi Minh” w japońskim Aichi, w kwietniu 2019 r. Ponadto imprezy Ao Dai Festiwal oraz 15. edycja ITMCC będą najważniejszymi wydarzeniami turystycznymi dla Ho Chi Minh w 2019 roku.

NOWE WYCIECZKI MIEJSKIE, W 320 ROCZNICĘ ISTNIENIA MIASTA

Aby uczcić 320-lecie miasta, HCMC Tourism uruchomiła 8 nowych wycieczek, które mają na celu pokazanie turystom jak rozwija się miasto HCM. Wycieczki w centralnych obszarach miejskich obejmują Central Post Office, Katedrę Notre-Dame, Binh Tay Market oraz Muzeum Pamiątek Wojennych. Podczas gdy dzielnica Gio słynie z ekoturystyki Vam Sat i bazy wojskowej Rung Sac. Dzielnica Cu Chi jest najbardziej znana z pozostałości po Wojnie Wietnamskiej – tuneli Cu Chi. Cena każdej wycieczki wynosi od 400 000 VND do 2,1 miliona VND (od 17 do 90 USD).

TURYSTYKA MEDYCZNA

W 2017 r. Wietnam odwiedziło ponad 80 000 cudzoziemców przyjeżdżających tu na badania lekarskie oraz leczenie; w tym prawie 40 000 obcokrajowców przyjechało do samego Ho Chi Minh. Ten rodzaj turystyki wygenerował prawie 1 miliard USD dochodu.
Pomimo wielu zalet obiektów medycznych, zaawansowanych kwalifikacji, koszty badań lekarskich i leczenia w Wietnamie wynoszą tylko około 40% kosztów leczenia w innych krajach w regionie. Departament turystyki Ho Chi Minh City promuje turystykę medycznej głównie do krajów ASEAN, a w szczególności do Laosu i Kambodży.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics