Na narty do Hiszpanii
Hiszpania Narty

Na narty do Hiszpanii

Jeśli narciarstwo to Wasza pasja a chcecie przy tym doświadczyć nowych doznań, wybierzcie się do Hiszpanii – drugiego najbardziej górzystego kraju w Europie. Jest wymarzonym miejscem do uprawiania tego sportu z wielu powodów. Doskonałej jakości śnieg i dużo godzin słonecznych zimą, a do tego najwyższej klasy obiekty oraz szeroki pakiet zajęć dodatkowych sprawiają, że coraz więcej osób uprawia tę dyscyplinę sportu w Hiszpanii. Do tego 34 stacje narciarskie zlokalizowane są na terenie całego kraju.

Sprawne i niezawodne wyciągi narciarskie

Od momentu zakończenia sezonu wiosną do początku grudnia instalacje narciarskie poddawane są ciągłej renowacji, dotyczy to wyciągów, tras, infrastruktury, maszyn, dojazdów, noclegów i punktów usługowych. Prowadzone są roczne inwestycje rzędu milionów euro, służące ulepszeniu najwyższej jakości stacji narciarskich, zawsze jednak z poszanowaniem środowiska naturalnego i otoczenia, w którym są położone.

Zróżnicowane stacje narciarskie

Wybór ośrodków zimowych jest bardzo szeroki. Nasze stacje dysponujące wspaniałym wyposażeniem, wyciągami orczykowymi i krzesełkowymi oraz trasami przystosowanymi dla wszystkich narciarzy, nadają się idealnie zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych sportowców. Wiele z nich jest niewielkich rozmiarów i posiada łatwe trasy zjazdowe, doskonałe do nauki jazdy na nartach w gronie rodziny i do postawienia pierwszych kroków w świecie białego sportu, czy to w narciarstwie alpejskim, czy biegowym lub klasycznym. Wybierz stację, która najbardziej odpowiada twoim preferencjom. Nie ociągaj się i sam się o tym przekonaj.

Śnieg i słońce, rozrywka i kultura

Nawet podczas najchłodniejszych zimowych miesięcy w Hiszpanii świeci słońce. Nie jest niczym niezwykłym zjeżdżanie na nartach przy niezbyt niskich temperaturach i w pełnym słońcu. Do dobrej pogody należy dodać znakomitą ofertę kulturalno-rozrywkową, jaką znajdziesz w naszym kraju, posiadającym niezrównane dziedzictwo historyczno-artystyczne; liczne zajęcia dodatkowe, gwarantujące rozrywkę bez względu na wiek, oraz ożywioną nocną atmosferę w samych stacjach narciarskich, dzięki restauracjom, pubom i dyskotekom.

Łańcuch Pirenejów, ze wspaniałym otoczeniem przyrodniczym i przytulnymi górskimi wioskami; Sierra Nevada, w Andaluzji, z wybrzeżem Grenady oddalonym niewiele ponad 100 kilometrów; stacje położone na wybrzeżu Morza Kantabryjskiego oraz te, leżące w pasmach górskich w centrum Hiszpanii… Wszystkie ze znakomitym wyposażeniem, połączeniami i gotowe, by co roku można było uprawiać ulubiony sport. Warto także zplanowac kilka dni na naukę jazdy na nartach i przyjechać do hiszpańskich ośrodków zimowych – prawdziwego śniegowego raju. (TC)

zdjęcia: Baqueira Beret Ski Resort

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics