Najlepsze lotniska świata 2019 wg Skytrax
Aktualnosci Transport

Najlepsze lotniska świata 2019 wg Skytrax

Brytyjska agencja ratingowa SKYTRAX, specjalizująca się w międzynarodowym transporcie lotniczym ogłosiła wyniki najnowszego rankingu najlepszych lotnisk na świecie. The World’s Top 10 Airports of 2019. Na pierwszym, po raz  7. z rzędu znalazło się lotnisko Changi w Singapurze. To pierwszy raz w historii nagród, kiedy lotnisko zdobywało ten tytuł przez siedem kolejnych lat. Lotnisko Changi było także wielokrotnym laureatem nagrody dla najlepszego wyposażenia lotniska. Nagrody zostały wręczone w Passenger Terminal EXPO w Londynie w Wielkiej Brytanii w dniu 27 marca 2019 roku.

 

Lee Seow Hiang, dyrektor generalny Changi Airport Group powiedział: „Changi Airport jest zaszczycone, że ponownie zostało uznane za najlepsze lotnisko na świecie. Osiągnięcie to było możliwe dzięki silnemu wsparciu naszych partnerów na lotnisku. W Changi mamy szczęście, że mamy ogromną społeczność ogromnie oddanych i pełnych pasji pracowników portów lotniczych, którzy każdego dnia starają się dostarczać naszym pasażerom najlepsze doświadczenia. Dziękujemy naszym pasażerom za ich ciągłe wsparcie. Ich wotum zaufania motywuje nas do dążenia do doskonałości usług i zmusza nas do dalszego definiowania tego, czym może być lotnisko.

fot. Changi International Airport, Singapur

Azjatyckie lotniska kolejny raz zdominowały czołówkę rankingu, zajmując sześć pierwszych miejsc. Europejskie lotniska także wypadły dobrze, zajmując siedem spośród 15 najlepszych pozycji rankngu. W pierwszej piętnastce nie pojawiło się ani jedno lotnisko z Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Australii lub Afryki.

Skytrax przeprowadza rankingi co roku, opierając je na opiniach milionów pasażerów z ponad 100 krajów. W tym badaniu udział wzięło ponad 550 lotnisk, które oceniane były biorąc pod uwagę aż 39 parametrów charakteryzujących przepustowość lotnisk oraz oferowane usług. Brano pod uwagę m.in ogólny komfort, lokalizację łazienek oraz umiejętności językowe personelu lotniska.

Poniżej lista najlepszych dziesięć lotnisk w rankingu Skytrax 2019 – The World’s Top 10 Airports of 2019

  1. Singapore Changi Airport
  2. Tokyo Haneda International Airport
  3. Incheon International Airport
  4. Hamad International Airport
  5. Hong Kong International Airport
  6. Chubu Centrair International Airport
  7. Munich Airport
  8. London Heathrow Airport
  9. Narita International Airport
  10. Zurich Airport

źródło: Skytrax, zdjęcia: arch. redakcji

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: