PASAŻEROWIE RYANAIRA Z FAŁSZYWYMI KARTAMI POKŁADOWYMI
Aktualnosci Transport

PASAŻEROWIE RYANAIRA Z FAŁSZYWYMI KARTAMI POKŁADOWYMI

KLIENCI Z FAŁSZYWYMI KARTAMI POKŁADOWYMI KIWI NIE BĘDĄ MOGLI WEJŚĆ NA POKŁAD SAMOLOTÓW RYANAIR.

Ryanair, linia lotnicza wydała ostrzeżenie dla pasażerów lotów Ryanair przed fałszymymi kartami pokładowymi wystawianymi przez Kiwi.com. Zgodnie z rozporządzeniem UE 2015/1998 pasażerowie Ryanaira mają obowiązek odprawienia się bezpośrednio w Ryanair i jednoczesnie uzyskania informacji o wszystkich procedurach bezpieczeństwa. Kiwi.com obchodzi te istotne przepisy lotnicze, wydając własne karty pokładowe, które nie są uznawane za ważne w przypadku lotów Ryanair. 

Od dziś (18 sierpnia) pasażerowie Ryanair posiadający kartę pokładową wydaną przez Kiwi.com nie będą mogli wejść na pokład samolotu w związku z nieprzestrzeganiem procedur bezpieczeństwa i ochrony Ryanair podczas odprawy. Klienci, którzy chcą uzyskać oficjalną kartę pokładową Ryanair, mogą to zrobić, otwierając swoją rezerwację na stronie Ryanair.com lub w aplikacji Ryanair.

Ryanair zachęca klientów do dokonywania rezerwacji bezpośrednio na stronie internetowej lub w aplikacji Ryanair i unikania pośredników, takich jak Kiwi.com, którzy nie mają upoważnienia do sprzedaży lotów Ryanair lub wydawania kart pokładowych. Na początku tego roku Ryanair wprowadził ceryfikat „Verified by Ryanair”, aby jeszcze bardziej chronić klientów przed internetowymi biurami podróży, które mogą zawyżać ceny, podawać nieprawidłowe dane klienta i uniemożliwiać Ryanair bezpośredni kontakt z pasażerami poprzez podawanie fałszywych adresów e-mail. Ryanair uzyskał orzeczenie sądowe w Czechach nakazujące Kiwi.com zaprzestanie zastępowania adresów e-mail klientów fałszywymi adresami e-mail, uniemożliwiające Ryanair bezpośrednią komunikację z pasażerami, jednak Kiwi nie stosuje się jeszcze do tego nakazu. Certfikat „Verified by Ryanair” jest gwarancją dla klientów, że dokonują rezerwacji bezpośrednio na stronie internetowej Ryanair lub poprzez aplikację Ryanair, gdzie widoczny jest znak .

 Dyrektor Marketingu Ryanair, Dara Brady powiedział: 

 Dowiedzieliśmy się o fałszywych kartach pokładowych w zeszłym tygodniu, gdy niewielka liczba pasażerów, którzy zarezerwowali swoje loty przez Kiwi.com, przybyła do gate’u bez oficjalnych kart pokładowych Ryanair. Zgodnie z przepisami UE linia lotnicza musi bezpośrednio informować pasażerów o wszystkich procedurach bezpieczeństwa i ochrony dotyczących ich lotu. Kiwi.com obchodzi przepisy odprawiając pasażerów i zastępując kartę pokładową Ryanair fałszywą kartą pokładową wydaną przez Kiwi.com.

Pasażerowie posiadający kartę pokładową Kiwi.com nie będą mogli wejść na pokład lotów Ryanair. Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji lotu Ryanair za pośrednictwem Kiwi.com, powinni skontaktować się z Kiwi.com w celu uzyskania niezbędnego numeru rezerwacji Ryanair i adresu e-mail, przy pomocy którego rezerwacja została założona, aby móc samodzielnie dokonać odprawy zgodnie z naszymi procedurami bezpieczeństwa. Odprawa Ryanair rozpoczyna się 24 godziny przed wylotem dla wszystkich pasażerów i 60 dni przed wylotem dla pasażerów, którzy wykupili konkretne miejsce.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics