Portugalia uznana najlepszym kierunkiem turystycznym świata
Aktualnosci Azja BIZNES Miejsca Portugalia Wietnam

Portugalia uznana najlepszym kierunkiem turystycznym świata

Portugalia uznana najlepszym kierunkiem turystycznym świata.

Portugalia otrzymała tytuł najlepszego kierunku turystycznego świata w konkursie World Travel Awards. Jest wiekim zwycięzcą tego prestiżowego konkursu w roku 2017. We wrześniu tego roku Portugalia otrzymała tytuł najlepszego kierunku turystycznego Europy i dostała się do grona 17. pretendentów do najwyższej nagrody. Finał konkursu odbył się wczoraj, 10 grudnia, w Phu Quoc w Wietnamie. Portugalia pokonała takie kraje jak: Brazylia, Grecja, Malediwy, Stany Zjednoczone Ameryki, Maroko, Wietnam, Hiszpania i inne. Należy podkreślić, iż po raz pierwszy nagrodę zdobył kierunek europejski. Do tej pory, tylko miasta Londyn i Paryż były w gronie nagrodzonych.

Ana Mendes Godinho, Sekretarz Stanu ds. Turystyki, powiedziała: „jest to wyjątkowa chwila dla portugalskiej turystyki. Nagroda ta jest uznaniem wysiłku i pracy w ciągu kilku lat wszystkich osób związanych z turystyką, ale również uznania dla naszego kraju. Kraju autentycznego, nowatorskiego, który potrafił zaprezentować się na nowo, który oferuje różnorodne przeżycia i krajobrazy, który łączy kosmopolityzm, historię, tradycję, słońce, przyrodę i gastronomię. Kraju, który potrafi i lubi przyjmować u siebie wszystkich. Należy teraz kontynuować pracę pokazywania całej różnorodności tego, co Portugalia ma do zaoferowania i co sprawia, że jest wyjątkowym kierunkiem turystycznym.”

Do tytułu Najlepszego Kierunku Turystycznego Świata należy dołączyć nagrodę dla Turismo de Portugal jako Najlepszej Organizacji Turystycznej Świata i dla visitportugal.com jako Najlepszego Oficjalnego Portalu Turystycznego.

Według Prezesa Turismo de Portugal, Luisa Araújo, „po raz pierwszy do dziesięciu lat historii Turismo de Portugal jesteśmy nagrodzeni najwyższymi tytułami. Nie tylko Turismo de Portugal zostało nagrodzone jako Najlepsza Organizacja Turystyczna Świata (World’s Leading Tourist Board) ale także oficjalny portal informacji o kierunku jest uznany za Najlepszy Site Organizacji Turystycznej (World’s Leading Tourism Authority Website), na skalę światową. Otrzymanie tych tytułów było możliwe wyłącznie dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu zgranej ekipy, w której dominuje profesjonalizm, obowiązkowość i zdolności organizacyjne. Jest to dla nas zaszczyt widzieć, że nasza strategia turystyczna została nagrodzona i daje nam to dodatkową motywację w dążeniu do celów wyznaczonych przez nas do 2027, które umocnią pozycje Portugalii jako wyjątkowego kierunku turystycznego.”

Konkurs World Travel Awards odbywa się od 1993 r. WTA nagradza projekty ze wszystkich sektorów światowej branży turystycznej, rozwijając w ten sposób zdrową konkurencyjność i wzrost jakości w turystyce. Co roku wyboru zwycięzców dokonują tysiące profesjonalistów z branży.

Nominowani do wielkiego finału to zwycięzcy gal regionalnych oraz inni, wybrani przez WTA.

(TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics