Skoki narciarskie – zwycięstwo Polaków w Zakopanem i rekord skoczni Kamila Stocha
Aktualnosci sport

Skoki narciarskie – zwycięstwo Polaków w Zakopanem i rekord skoczni Kamila Stocha

To zwycięstwo polskiej drużyny przejdzie do historii. Po raz pierwszy w historii wygraliśmy konkurs drużynowy w skokach narciarskich w Zakopanem. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Niemiec a na trzeciem Norwegii. Kamil Stoch wykonał najdłuższy skok szybując 141,5 metra i tym samym bijąc rekord skoczni.

Nasi skoczkowie nigdy nie zwyciężyli w historii konkursów drużynowych na Wielkiej Krokwi. Jedynie w latach 2013 i 2017 zajęli drugie miejsca, a w 2016 trzecie miejsce. W ramach pucharu świata 2017/18 odbyły się jak dotąd trzy konkursy. W Wiśle Polacy znaleźli się na trzecim, w Titisee-Neustadt na drugim, zaś w fińskiej Ruce – na szóstym miejscu.

We wszystkich poprzednich konkursach skład Biało-Czerwonych był ten sam: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch. W mistrzostwach świata w lotach, gdzie zespół tydzień temu zajął trzecie miejsce, Kota zastąpił Hula. Teraz nastąpiła kolejna zmiana, w sobotę w miejsce Żyły, który słabiej zaprezentował się w piątkowych kwalifikacjach, do ekipy wrócił Kot.

Genialnie skoczył nasz czołowy zawodnik Kamil Stoch, który potwierdził rekord skoczni. Poleciał aż 141,5 metra, pokonując Richarda Freitaga, który skoczył 137 metrów. Polacy wygrali z przewgą 24.7 punktu nad Niemcami. Trzeci byli Norwegowie, wśród których 129,5 metra skoczył Andreas Stjernen.

Konkurs indywidualny zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 16:00. Wystartuje w nim dziesięciu Polaków. Na godzinę 15:00 zaplanowana jest seria próbna.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics