Świątynia Wat Pho została uznana za pierwszy najważniejszy punkt orientacyjny w Tajlandii i 17 na świecie
Aktualnosci Azja Miejsca Tajlandia

Świątynia Wat Pho została uznana za pierwszy najważniejszy punkt orientacyjny w Tajlandii i 17 na świecie

Bangkok, 20 września 2018 r. – Wat Pho została uznana za pierwszy najważniejszy punkt orientacyjny w Tajlandii i 17 na świecie. Zdobyła też miano najpopularniejszej atrakcji turystycznej na świecie i trzeciej w Azji według niedawnego badania przeprowadzonego przez TripAdvisor.

Pan Yuthasak Supasorn, gubernator Tajlandzkiego Urzędu Turystyki (TAT), powiedział: „Użytkownicy serwisu TripAdvisor tak zdecydowali a my jesteśmy bardzo zadowoleni z tych wyników. Wat Pho jest jedną z najbardziej czczonych atrakcji w kraju i ważnym elementem inicjatywy marketingowej TAT „Amazing Thailand: Open to the New Shades”. ”

Według TripAdvisor, Wat Pho przeskoczył z 24. pozycji najpopularniejszej witryny turystycznej na świecie w zeszłym roku na 17 miejsce w tym roku. Do znanych gości w równie sławnej świątyni należą  były prezydent USA Barak Obama, były sekretarz stanu USA Hilary Clinton, król Philippe i królowa Belgii, prezydent Chile, premier Nowej Zelandii, premier Chin, premier Bhutanu, i wielu innych.

Największą atrakcją w Wat Pho jest leżący Budda, osadzony we własnej imponującej Vihan.  Kolosalny złoty posąg ma 15 metrów wysokości i nieco ponad 43 metry długości. Drugim najczęściej odwiedzanym miejscem w świątyni jest tradycyjny tajski masaż.

Wat Pho odwiedza średnio 10 000 gości dziennie. Podczas corocznych szczytów i szczytów sezonu w Tajlandii od października do stycznia liczba ta przekracza 15 000 odwiedzających dziennie. Największą grupą odwiedzających są przyjezdni z Chin, Korei Południowej, Japonii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Indii i Rosji.

Opłata za wejście generuje od jednego miliona bahtów do 1,5 miliona bahtów dziennie, co odpowiada miesięcznej średniej wynoszącej ponad 30 milionów bahtów. Tak więc, odwiedzający powinni pamiętać, że opłata za wejście 100 Bahtów na osobę jest długa i ma kluczowe znaczenie dla zachowania punktu orientacyjnego. Wszystkie fundusze idą na odbudowę i utrzymanie świątyni i innych ważnych zabytków.

W tym roku Wat Pho kończy 230 lat, świętując 10-dniowe uroczystości w atmosferze minionej ery, zaplanowanej od 2 do 11 listopada br. Wydarzenie obejmie wystawę poświęconą historii świątyni, codziennemu rytuałowi intonującemu, ceremonii pakowania płótna na 230 wizerunków Buddy i wielu innych imprez kulturalnych upamiętniających jego 230-letnią historię. (TC)

zdjęcia: TravelCompass.pl

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics