Włoski Motor Valley Festiwal online!
LIFESTYLE Technologie Włochy

Włoski Motor Valley Festiwal online!

Wybierz się na włoski Motor Valley Festiwal… online!

Koronawirus zmienił wiele planów, wymusił anulowanie lub zmianę terminów wielu wydarzeń. Jednak nowe technologie sprawiają, że niemożliwe staje się możliwe, a Polacy mogą zobaczyć włoski region Emilia Romagna, nie wychodząc z własnego domu. Tak jest w przypadku drugiej edycji Festiwalu Motor Valley, na który zaprasza Modena. Wydarzenie w wersji digital rozpocznie się już 14 maja i potrwa do 17 maja 2020 r. Dzięki temu będą mogli uczestniczyć w nim wirtualnie fani motoryzacji z całego świata! 

Głównym tematem II edycji Festiwalu będą trendy technologiczne i rynkowe w branży motoryzacyjnej. Wydarzenie będzie również poświęcone wpływowi Covid-19 na świat motoryzacji, a konkretniej na obszar pojazdów elektrycznych, autonomicznych oraz cyfryzacji przemysłu.

O Festiwalu Motor Valley:

Włoski region Emilia Romagna uważany jest za „Dolinę Motoryzacyjną”, nazywaną Motor Valley, ze względu na ogromny wkład we włoski i światowy przemysł motoryzacyjny. Jest jedynym miejscem na świecie, w którym powstają prawdziwe perełki. To właśnie tam produkowane są słynne: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Ducati. Wszystkie te marki zgromadzone są w tym samym regionie, zaledwie kilka kilometrów od zabytkowych miast sztuki: Modeny, Bolonii i Parmy. W ubiegłym roku w regionie zorganizowano I edycję Motor Valley Fest. Inauguracyjny Festiwal odbył się pod gołym niebem, w najpiękniejszych zakątkach Modeny. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników oraz organizatorów, tegoroczna edycja zostanie przeprowadzona w cyfrowym formacie. To prawdziwa gratka dla każdego fana motoryzacji!

14 maja, czyli w pierwszym dniu Festiwalu, o godz. 9:30 zaplanowano konferencję otwierającą wielkie wydarzenie, która poświęcona będzie nowym realiom w sektorze samochodów sportowych oraz w łańcuchu dostaw. Dyskusja skoncentruje się na analizie przeprowadzonej przez firmę konsultingową McKinsey & Company oraz spostrzeżeniach dwóch liderów technologicznych i rynkowych: Markus Heyn, członka zarządu Robert Bosch GmbH, oraz Christian Richter, dyrektora ds. globalnej motoryzacji w Google. Będą oni badać kwestie związane z przyszłością mobilności, autonomicznej jazdy i cyfryzacji.

Ponadto w tym dniu wszyscy fani motoryzacji będą mogli wziąć udział w rozmowach okrągłego stołu, a także w spotkaniach z udziałem głównych graczy włoskiego i międzynarodowego świata motoryzacji.

Wśród prelegentów sesji otwierającej wydarzenie (obrad okrągłego stołu) znajdą się:

 • Louis Carey Camilleri (CEO Ferrari Spa)
 • Claudio Domenicali (CEO Ducati Motor Holding Spa)
 • Stefano Domenicali (prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini Spa)
 • Horacio Pagani (założyciel i główny projektant Pagani Automobili)
 • Andrea Pontremoli (CEO i Dyrektor Generalny Dallara)
 • Harald Wester (Dyrektor Techniczny FCA i Prezes Wykonawczy Maserati)

Następnie od godziny 13:00 przeprowadzonych zostanie 5 rozmów w blokach 30-minutowych. Będą to nagrane wcześniej dyskusje przedstawicieli branży motoryzacyjnej. Każda sesja będzie dotyczyła innego zagadnienia z obszaru włoskiej i międzynarodowej branży motoryzacyjnej.

Tematy sesji:

 1. Innowacje&Finanse
 2. Włoski łańcuch dostaw
 3. Energia elektryczna, wspólna mobilność i cyfryzacja usług
 4. Digitalizacja
 5. Projektowanie
 6. Wyścigi
 7. Bezpieczeństwo na drodze
 8. Talenty: strategia firm i instytucji w zakresie digitalizacji

14 i 15 maja zorganizowana zostanie również sesja poświęcona studentom i młodym perełkom z branży pod hasłem „Innowacje i Talenty”. Przedstawiciele z ponad 40 uniwersytetów, 30 start-upów i 15 firm wezmą udział w Talent Talks. To doskonała okazja do nawiązania kontaktów młodych osób z inwestorami i przedstawicielami największych firm z branży motoryzacyjnej. Firmy zainteresowane rolą mentora, mogą zarejestrować się na stronie: https://motorvalley.it/en/motorvalleyfest/innovation-talents/

Przy wsparciu Ministerstwa Infrastruktury i Transportu oraz Ministerstwa Innowacji Technologicznych i Cyfryzacji, w pierwszych dniach Festiwalu, Modena Automotive Smart Area (MASA) zorganizuje wydarzenie – Masa Day, poświęcone innowacjom technologicznym i współpracy pomiędzy środowiskiem akademickim a przedsiębiorstwem.

Dzień MASA, koordynowany przez Uniwersytet w Modenie i Reggio Emilia (UNIMORE),  zorganizuje sesje tematyczne, od testów technologii wspomagania i autonomicznego prowadzenia pojazdów, po łączność VtX i bezpieczeństwo cybernetyczne. Planowane są również wirtualne pokazy z udziałem m.in. Politechniki
w Turynie, Uniwersytetu w Chalmers, Business Sweden, Agencji Inteligentnej Mobilności SMA, Volvo, Urzędu Miasta Modeny oraz niektórych najważniejszych włoskich i europejskich firm. Będą to eksperymenty
z najbardziej zaawansowanymi technologiami inteligentnej mobilności.

15 maja, o godzinie 10:30, odbędzie się wydarzenie „#Meccatronicocercasi: Innowacje na drogach w sektorze pojazdów przemysłowych” . Będzie to rozmowa przedstawicieli przedsiębiorstw z regionu Emilia Romagna ze studentami na temat możliwości zatrudnienia i oferowanych szkoleń w sektorze motoryzacyjnym.

W dniach 16 i 17 maja, wszyscy miłośnicy motoryzacji będą mieli szansę odbyć wirtualne wizyty w muzeach wielkich producentów samochodów Emilia-Romagna. Wydarzenie zostanie przeprowadzone na żywo na Facebooku. Widzowie będą mogli nie tylko cieszyć się z udziału w wycieczce, ale także zadawać pytania na żywo w czasie rzeczywistym.

Terminy wirtualnych wizyt:

 1. 16 maja
 • 11:00-11:30 – Akademia Dallara;
 • 15:30-16:00 – MUDETEC – Muzeum technologii motoryzacyjnej Lamborghini);
 • 17:30-18:00 – Muzeum Enzo Ferrari (MEF) w Modenie.
 1. 17 maja
 • 10:00-10:30 – Muzeum Ducati;
 • 12:30-13:00 – Muzeum Ferrari w Maranello;
 • 15:30-16:00 – Maserati Innovation Lab;
 • 17:30-18:00 Muzeum Horacio Pagani.

Wirtualne wyścigi z udziałem mistrzów e-sportu:

Wyścig Ducati e-Race odbędzie się w sobotę 16 maja o godz. 14:00. W konkursie weźmie udział kilku e-zawodników Ducati, w tym gwiazda e-gamerów Andrea Saveri, Mistrz e-Sportu MotoGP 2019 i oficjalny zawodnik Ducati Team, oraz Davide Gallina, nowy oficjalny zawodnik z Ducati Pramac.

Tego samego dnia od godziny 16:00 David Tonizza i Enzo Bonito, kierowcy symulatorów FDA Hublot Esports Team – dywizji sportów wirtualnych Ferrari Driver Academy – poprowadzą spotkanie coachingowe dla wszystkich uczestników Festiwalu. O 16:00 rozpoczyna się również finał Dallara Esports Championship – obowiązkowy punkt programu dla wszystkich fanów gier.

Wszystkie wyścigi odbędą się na platformie Assetto Corsa i będą transmitowane na cyfrowych kanałach social-media Motor Valley Fest. Uczestnicy mogą zapłacić za udział w wydarzeniu dowolną sumę – wpływy przeznaczone zostaną na wsparcie szpitali w Parmie i Bergamo.

Ponadto uczestnicy Festiwalu będą mogli wziąć również udział w wirtualnej wycieczce po torach wyścigowych Motor Valley: Imola, Modena, Varano, i tor Marco Simoncelli World Circuit w Misano. Przez cały okres trwania Festiwalu dla fanów motoryzacji zorganizowane zostaną także wizyty w mieście Formigine ze znanymi mechanikami F1.

Festiwal Motor Valley zakończy się „Apertitalk” 17 maja o godz. 21:00. Wydarzenie zorganizowane przez TedxModena będzie dotyczyło zmian w dziedzinie motoryzacji i perspektywy rozwoju mobilności. Wśród gości znajdą się: Tommaso Ebhardt (pisarz i szef Bloomberg News w Mediolanie), Marco Fainello (inżynier mechanik i dyrektor techniczny Danisi Engineering), Luca Dal Monte (pisarz i były szef komunikacji w Maserati i Pirelli) oraz Luigi Orlandini (przewodniczący imprez w Cannosa i ekspert od wyścigów samochodów klasycznych).

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

Osoby, które chciałyby wziąć udział w wirtualnym wydarzeniu Motor Valley Fest – w języku włoskim i angielskim – mogą zarejestrować się bezpośrednio pod następującym linkiem:

https://motorvalley.it/en/event/motor-valley-fest-opening-session/

Wirtualne akredytacje dla mediów:

 • Dziennikarze, którzy chcą wziąć aktywny udział w wydarzeniu i mieć możliwość zadawania pytań, proszeni są o wcześniejszą rejestrację w Strefie Prasowej na stronie Festiwalu:

https://motorvalley.it/en/motorvalleyfest/press-area-page/

 • Konferencja Inauguracyjna zostanie nagrana przez organizatorów. Video zostanie udostępnione na stronie wydarzenia.
 • Rozmowy przy okrągłych stołach będą tłumaczone na język angielski, ale nie będą transmitowane na żywo. Sesje będą nagrywane z wyprzedzeniem.

Więcej informacji:

O Festiwalu Motor Valley: www.motorvalleyfest.it

O regionie Emilia Romagna: www.emiliaromagnaturismo.it/en

Szczegółowy program dostępny jest na stronie http://motorvalley.it/en/motorvalleyfest/

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: