W Dolinie Stubai jazda na nartach gwarantowana jest do wiosny
Austria Europa Narty

W Dolinie Stubai jazda na nartach gwarantowana jest do wiosny

Jeśli nie uda się Wam wyjechać na narty w zimie, nic straconego. W Dolinie Stubai w Austrii wysoko położone tereny narciarskie gwarantują obecność śniegu na stokach a przy tym mnóstwo okazji do wystawienia się na słońce również późną wiosną. Znawcy tematu uważają wiosenną jazdę na nartach za najprzyjemniejszą formę aktywności sportowej w Alpach. 

Lodowiec Stubai, fot. Christoph Schoech

Jazda na nartach, szczególnie wiosną w Dolinie Stubai to prawdziwa przyjemność. Po pierwsze, ze względu na wyjątkową lokalizację lodowca Stubai oraz trzech innych ośrodków narciarskich, a po drugie, dzięki tutejszej kuchni regionalnej. Szusowanie o tej porze roku ma tę zaletę, że kilka warstw ciepłych ubrań można zastąpić grubszą warstwą kremu do opalania. Jest to czas, gdy spotykają się ze sobą dwie pory roku. Na dole turyści i rowerzyści mogą się już cieszyć pierwszymi trasami bez śniegu, a w górach miłośnicy sportów zimowych nadal szusują na stokach obficie pokrytych firnem.

 

Stubai Zoo, fot. Andre Schoenherr

Przyjemność dla ciała i duszy na lodowcu

Miłośnicy sportów zimowych na lodowcu Stubai ani myślą o zakończeniu sezonu wiosną. Nartostrady, obejmujące różne poziomy trudności, jak również trasy rekomendowane przez Powder Department oraz snowpark Stubai Zoo pozostają pewnym azylem dla narciarzy, snowboardzistów, freeriderów i freestylowców, którzy w „Królestwie śniegu” mogą zanurzyć się w bajecznym firnie.

fot. Andre Schoenherr

Tarasy restauracji Schaufelspitz zachęcają do pozostania na dłużej i do „naładowania baterii” na słońcu. W tej najwyżej położonej restauracji gourmet w Alpach wyróżnionej czapką kucharską Gault Millau serwowane są wysokiej klasy potrawy, przygotowywane z lokalnych produktów. Nawet sam przyjazd do Schaufelspitz jest atrakcją samą w sobie. Zaprojektowane przez studio Pininfarina gondole nowej kolejki 3S Eisgratbahn zapewniają gościom szybką, bezpieczną i komfortową podróż na wysokość 2 900 m n.p.m. I to już od ponad 100 dni.

3S Eisgratbahn, fot. Alexandra Engels

W ośrodku Schlick 2000 atmosfera rośnie wraz z temperaturą

Wiosenni narciarze jeżdżą również w ośrodku Schlick 2000 przy Fulpmes. Kiedy słońce znów wędruje wyżej po niebie, można cieszyć się jego promieniami i jednocześnie naturalnie ośnieżonymi stokami, doskonale zachowanymi przez cień, w którym dotychczas były.

Wiosną panują wyśmienite warunki do biegania na nartach, fot. Andre Schoenherr

Do połowy kwietnia można łączyć jazdę na rozmaitych stokach, wędrówki po pięknych szlakach turystycznych oraz świetnie przygotowanych, narciarskich trasach biegowych z odpoczynkiem na słońcu. Do dyspozycji gości są leżaki, w których można spocząć po uczcie składającej się z lokalnych specjałów.

Wędrówki po szlakach turystycznych, fot. TVB -Stubai

Od 15 marca 2017 r. rozpoczyna się 7-tygodniowy okres imprez w tutejszych schroniskach. Co niedzielę, za każdym razem w innej chacie, będzie można posłuchać muzyki granej przez DJ-a lub na żywo. Natomiast w Wielkanoc (16.04.2017 r.) warto wybrać się na wielkanocne poszukiwanie jajek, ukrytych w różnych miejscach ośrodka Schlick 2000. Na znalazców czekają drobne upominki.

Elferbahnen, fot. Andre Schoenherr

Słoneczna góra Elfer

Iloma dokładnie godzinami słonecznego światła obdarzy nas wiosna można sprawdzić na największym, udostępnionym do zwiedzania zegarze słonecznym w Alpach, znajdującym się w ośrodku narciarskim na grzbiecie góry Elfer. To dobry punkt widokowy na leżące poniżej miasteczko Neustift oraz świetny punkt orientacyjny dla saneczkarzy i paralotniarzy, którzy wjeżdżają kolejką do ośrodka na wysokość ponad 1800 m n.p.m., a następnie zjeżdżają na sankach do Pinnistal lub Neustift, albo też startują stąd, by szybować w wiosennym słońcu. Szczególnie imponującym widowiskiem będą 26. zawody paralotniarskie Stubai Cup w dniach 10.-12.03.2017 r., na który przyjeżdżają paralotniarze i lotniarze z całego świata. Niebo zapełni się kolorowymi „skrzydłami”.

Zawody paralotniarskie, fot. TVB-Stubai

Zimowe wędrówki połączone z opalaniem się w ośrodku Serles

Piękne, alpejskie krajobrazy mogą podziwiać ci, którzy wybiorą się na zimowową wędrówkę wokół góry Serles szlakami pieszymi lub przeznaczonymi do wycieczek na rakietach śnieżnych. Kolejki górskie z Mieders przewożą turystów na dobrze przygotowane trasy, wiodące przez lasy i łąki. Być może komuś uda się zobaczyć przebiśniegi wyłaniające się już gdzie niegdzie spod białej kołderki. W tutejszych schroniskach spotykają się narciarze i wędrowcy, aby wymienić się doświadczeniami z pobytu, posilić specjałami kuchni regionalnej oraz delektować się kilkoma godzinami spokojnego opalania się. (TC)

Wiosną w Dolinie Stubai słońce gwarantowane, fot. Andre Schoenherr

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics