FIS Freeski World Cup Stubai 2018 – start sezonu na lodowcu!
Aktualnosci Narty

FIS Freeski World Cup Stubai 2018 – start sezonu na lodowcu!

Najlepsi zawodnicy świata, najwyższej klasy snowpark i ekscytująca rywalizacja: za sprawą FIS Freeski World Cup Stubai w dniach 20 – 24 listopada tyrolski Lodowiec Stubai ponownie będzie w centrum uwagi świata freeski. Organizatorzy spodziewają się ok. 120 sportowców z ponad 20 krajów. 

Pierwszy w tym sezonie europejski konkurs Pucharu Świata w kategorii slopestyle (SS), czyli FIS Freeski World Cup Stubai, odbędzie się w Snowpark DC Stubai Zoo na Lodowcu Stubai po raz drugi. W dniach 20-24 listopada br. światowa elita freeski zaprezentuje spektakularne triki na najwyższym poziomie. 

Łączna pula nagród jest spora i wynosi 50 000 CHF, czyli po 25 000 CHF do podziału zarówno w klasyfikacji kobiet, jak i mężczyzn. Zawody będą pierwszą w tym sezonie okazją do zdobycia punktów w klasyfikacji Pucharu Świata, umożliwiających zakwalifikowanie się do najbliższych Mistrzostw Świata FIS Freeski World Championships w Park City w Utah (USA) w lutym 2019 roku. 

Udana premiera FIS Freeski World Cup Stubai w 2017 roku oraz wyjątkowy snowpark, wysoko ceniony przez sportowców, gwarantują pierwszorzędne pole do rywalizacji. Choć oficjalna lista startowa zostanie opublikowana dopiero w połowie października, już teraz swój udział potwierdziła Estonka Kelly Sildaru, niedawno ukoronowana Mistrzyni świata juniorów w kategorii slopestyle, Austriaczka Laura Wallner, lokalna bohaterka z Neustift, oraz Niemcy Kea Kühnel i Florian Preuss z Freeski Germany. 

Stubai Freeski World Cup to idealny początek sezonu w Europie. Freeriderzy ze wszystkich krajów spędzają na jesieni dużo czasu w Stubai Zoo, ponieważ oferuje jedno z najlepszych ustawień na świecie oraz znajduje się po słonecznej stronie Lodowca Stubai wśród zachwycającej górskiej scenerii – wyjawił Florian Preuss, który już nie może się doczekać zawodów. Wie o czym mówi, bo w Dolinie Stubai czuje się jak domu – każdej jesieni i wiosny spędza tu co najmniej cztery tygodnie.

Korzystne położenie lodowca na wysokości ponad 3 000 m n.p.m. umożliwia organizatorom, wraz z Austriackim Związkiem Narciarskim (ÖSV) oraz Freeski Austria, zaoferowanie zawodnikom idealnej trasy slopestyle z wymagającymi kickerami i railami na Pro-Line, w wyjątkowym snowparku DC Stubai Zoo, i to już na początku sezonu. 

Kickery są bardzo gładkie, a na Pro-Line generalnie dobrze się jeździ – zachwyca się Laura Wallner i kontynuuje – Puchar Świata w Stubai Zoo wiele dla mnie znaczy, ponieważ na miejscu są moi przyjaciele i rodzina.

Wielu profesjonalistów freeski trenuje na Lodowcu Stubai także przed i po FIS Freeski World Cup Stubai. Od 24.10. do 18.11. oraz od 27.11. do 6.12. 2018 r. będą szlifować swoje triki na nadchodzący sezon podczas Stubai Prime Park Sessions w Snowpark DC Stubai Zoo.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.stubaifreeskiworldcup.com. 

PROGRAM – FIS FREESKI WORLD CUP STUBAI 2018:

20.11. (wtorek)     Trening i Warm-up Party

21.11. (środa)       Oficjalny trening

22.11. (czwartek)  Kwalifikacje kobiety

23.11. (piątek)       Kwalifikacje mężczyzn

24.11. (sobota)      Finał kobiet i mężczyzn, Ö3 Disco w Neustift

FAKTY o FIS Freeski World Cup Stubai 2018

Format: ski slopestyle (SS) (dyscyplina olimpijska od 2014 r.)

Data: 20 listopada (trening) do 24 listopada 2018 r. (finały)

Lokalizacja: Snowpark DC Stubai Zoo, Lodowiec Stubai, Tyrol, Austria

Zawodnicy: ok. 120 najlepszych na świecie narciarzy freestyle z ponad 20 krajów

Pula nagród: 50 000 CHR (25 000 CHR dla kobiet, 25 000 CHR dla mężczyzn)

FAKTY o Snowpark DC Stubai Zoo

Snowpark DC Stubai Zoo na Lodowcu Stubai stał się jednym z bastionów światowej sceny freestyle dzięki położeniu na południowym stoku na wysokości 3 000 m n.p.m., fantastycznym krajobrazom górskim oraz codziennie odświeżanym trasom. Na czterech trasach snowparku każdy znajdzie coś dla siebie – bez względu na dyscyplinę czy poziom umiejętności (początkujący, amatorzy czy pro). Snowpark DC Stubai Zoo to miejsce, gdzie bywają zawodowi snowboardziści i freeskierzy z całego świata, szczególnie jesienią i wiosną, kiedy powstaje ustawienie XXL z trasami Easy-, Jib-, Medium- i Pro-Line.

(TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics