Górna Austria – nurkowanie i letni wypoczynek nad jeziorem Attersee
Aktualnosci Austria Europa Lato Miejsca

Górna Austria – nurkowanie i letni wypoczynek nad jeziorem Attersee

luftbild-attersee--dr-christina-lennkh
Jezioro Attersee, Austria. Fot. Dr. Christina Lennkh

Region Attersee-Salzkammergut w Górnej Austrii oferuje turkusowe wody o nieskazitelnej czystości dla amatorów kąpieli, stały wiatr dla żeglarzy i surferów oraz wielki błękit głębin dla miłośników nurkowania. To tu Gustav Klimt spędzał letnie miesiące i to właśnie Attersee stało się tematem jego najsłynniejszych pejzaży.

Oto Attersee – największe jezioro w Austrii (46,7 km kw.), na zachodzie otaczają łagodne wzgórza. Na południu zaś bardziej wymagający miłośnicy gór i aktywnego wypoczynku znajdą osiągające ponad 1800 m n.p.m. szczyty Höllengebirge. Wielbicielom spokojniejszego odpoczynku region oferuje m.in. nowy park krajobrazowy Attersee-Traunsee o powierzchni 77 km kw. Gości tu tradycja, przyroda i doskonała kuchnia, a także wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO budowle palafitowe zlokalizowane nad jeziorem.

kinder-auf-luftmatratze--oberoesterreich-tourismus
Lato nad Attersee, Góra Austria. Fot. Oberösterreich Tourismus

Attersee to miejsce,  gdzie prym wiodą lokalna tradycja, nieskazitelna przyroda i pyszna kuchnia. Żyjący dziko, w wodach jeziora, lokalny gatunek pstrąga, Attersee Saibling – małe, przypominające sardynki ryby – to prawdziwy rarytas regionalnej kuchni.

Zarówno miłośnicy jak i początkujący adepci nurkowania znajdą tu coś dla siebie. Nad Attersee można spędzić dzień na kursie nurkowania w towarzystwie instruktora z Austrian Divers, wieczór natomiast relaksując się w pensjonacie Nixe. W ramach kursu Open Water Diver można poznać najlepsze miejsca do nurkowania w okolicy Attersee w Górnej Austrii. Wszystkie zajęcia odbywają się w jeziorze. Pensjonat Nixe to zaś idealny punkt wypadowy – można stąd wyruszyć na wycieczki po okolicy lub po prostu korzystać z urlopu: pysznie jeść i odpoczywać. (TC)

 

 

Źródło: materiały prasowe

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics