Aktualnosci Austria Europa Lato Miejsca podróże

Górna Austria – Dachstein Salzkammergut

Górna Austria przyciąga swoich gości bogatym dziedzictwem kulturowym i nieoczekiwanymi widokami – prezentuje zachwycające pejzaże, jeziora o przejrzyście czystych wodach. Oferuje ucieczkę od codzienności. Do jej zalet można dodać przysmaki regionalnej kuchni, gościnnych gospodarzy oraz krótką podróż z Polski.

Kultura i natura

Region Światowego Dziedzictwa UNESCO Hallstatt – Dachstein Salzkammergut leży w niewielkiej odległości od stolic tutejszych landów – Linzu i Salzburga, w sercu Salzkammergut. W 1997 roku region został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miejscowości Hallstatt, Obertraun, Bad Goisern i Gosau słyną z zabytków i bogatej tradycji. Mają różnorodną ofertę dla miłośników ruchu na świeżym powietrzu – od turystyki pieszej i rowerowej po wspinaczkę.

Miejscowości jak skanseny, fantastyczne widoki

Hallstatt urzeka swym historycznym centrum i liczącymi setki lat domami nad samym brzegiem jeziora. Z miasta można dojechać kolejką linową do Salzwelten Hallstatt – najstarszej, wciąż czynnej kopalni soli w Europie. Warto zobaczyć także fantastyczne formacje lodowe w jaskiniach Dachsteinu na górze Krippenstein w Obertraun. Ze słynnej platformy widokowej „5Fingers“ na płaskowyżu Krippenstein rozciąga się spektakularna panorama regionu.

heilbronner-rundwanderweg--ferienregion-dachstein-salzkammergut-viorel-munteanu
Szlaki wędrówkowe w Dachstein, Region Dachstein Salzkammergut. Fot. Viorel Munteanu

Dachstein Salzkammergut – region outdoorowy

W regionie Dachstein Salzkammergut znajdziemy piesze szlaki i trasy rowerowe o każdym stopniu trudności. U podnóża Krippensteinu na miłośników dwóch kółek czeka nowa Bike Arena Obertraun. Zwolennicy jazdy rekreacyjnej mogą wybrać szlak „Ostuferradweg” biegnący wokół jeziora Hallstättersee, który łączy w jedno uroki jeziora, gór i historycznych miejsc. Na chętnych czekają z e-rowery (e-bike). Niezapomniane wrażenia pozostawia także wizyta nad położonym u stóp Dachsteinu jeziorem Gosausee, którego uroda nie ma sobie równych – zarówno wtedy, gdy wędrujemy jego brzegami, jak i gdy nurkujemy na samo dno.

Łatwy dojazd do Górnej Austrii

Droga z Polski do Górnej Austrii nie sprawia specjalnych trudności, niezależnie od tego, czy wybierzemy własne auto, kolej czy samolot. Najbliższe lotnisko to Blue Danube Airport w Linzu. (TC)

Źródło: materiały prasowe

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics