Magia nart o świcie w Trentino
Narty

Magia nart o świcie w Trentino

Trento, grudzień 2016. Dzięki projektowi Trentino Ski Sunrise można powitać dzień na stoku. Zjazd dziewiczą trasą przy pierwszych promieniach słońca, wśród skał mieniących się feerią żółto – czerwonych barw „enrosadira” jest niezapomnianym doświadczeniem. Zanim jednak przypną Państwo narty, czeka na Was pyszne, pożywne śniadanie w jednej z górskich chat.

Jakiego koloru jest śnieg? To zależy. Gdy niebo barwi się na czerwono, lub gdy puch otula lodowa powłoka, kryształki mienią się całą gamą odcieni. Niemniej jednak, to niezwykłe zjawisko ma miejsce jedynie o określonej porze dnia, gdy stoki – magiczna, skrząca się przestrzeń otoczona górskimi szczytami – jest jeszcze pusta. Brzmi jak sen? Nie w Trentino, gdzie sny się spełniają, a na nartach pojeździć można niemal o każdj porze dnia, nawet bladym świtem.

31363-daniele-montigiani-val-di-fassa-vigo-di-fassa-ciampedie-trentino-skisunrise

W ramach projektu Trentino Ski Sunrise, w towarzystwie przewodników górskich, skorzystać można z wyjątkowej okazji zjazdu lub spaceru przy pierwszych promieniach wschodzącego słońca.

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie narciarskiego dnia jest jednak pożywne, oparte na lokalnych produktach śniadanie w jednej z górskich chat. Pyszne mleko, sery, wędliny i jajka, nie wspominając słodkości i tradycyjnych dań doskonale nastroją na cały, długi dzień. Po wybornym posiłku wystarczy przypiąć narty lub rakiety śnieżne i wybrać się na sztruksowy stok. W terminie od 6 stycznia do 7 kwietnia 2017 miłośnicy nart i górskich wycieczek mogą wziąć udział w jednym z licznych wydarzeń, w ramach których zwiedzą najpiękniejsze zakątki w Trentino.

Z bogatego i różnorodnego programu wycieczek organizowanych przez lokalne Biura Informacji Turystycznej będzie można korzystać nie tylko w weekendy, jak miało to miejsce w latach poprzednich, ale również w pozostałe dni tygodnia.

Na pierwsze wydarzenie w ramach tegorocznej edycji Trentino Ski Sunrise wybrać się będzie można do San Martino di Castrozza już w piątek, 6 stycznia 2017. Na miejsce inauguracyjnych nart przy wchodzie słońca wybrano region narciarski Tognola i górską chatę o tej samej nazwie, z której roztacza się spektakularny widok na okoliczne góry. W sobotę natomiast zachęcamy do odwiedzenia Folgarii i zjedzenia wyśmienitego śniadania w schronisku Rifugio Stella d’Italia.

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics