Narty w Hiszpanii, Bułgarii lub Turcji – gdzie Polacy znajdą najtańsze noclegi tej zimy?
Narty Poradnik

Narty w Hiszpanii, Bułgarii lub Turcji – gdzie Polacy znajdą najtańsze noclegi tej zimy?

Zima 2018 to doskonała okazja, aby zejść z utartego szlaku i oddać się zimowemu szaleństwu w mniej oczywistych miejscach. Podróżni z Polski zdają się być tego samego zdania – niewielka fińska miejscowość niedaleko koła podbiegunowego okazała się bowiem najczęściej wyszukiwanym kierunkiem zimowych wypadów Polaków. Dlaczego więc również na narty nie wybrać się w mniej oczywiste miejsce: do Hiszpanii, Bułgarii lub nawet Turcji? Pozwoli to nie tylko uniknąć tłumu turystów na stokach, ale także zaoszczędzić na noclegach – pokazuje najnowsza analiza cen w hotelach  przeprowadzona przez KAYAK.pl.

  • Tej zimy Polacy najczęściej szukają noclegów w Saariselce – niewielkiej miejscowości w fińskiej Laponii.
  • Miłośnicy zimowego szaleństwa znajdą atrakcyjne ceny noclegów w mniej popularnych kurortach zimowych takich jak Sierra Nevada w Hiszpanii czy w górach w Bułgarii, Rumunii lub Turcji.
  • Szklarska Poręba jest nie tylko jednym z ulubionych narciarskich kierunków podróży Polaków, miejscowość ma do zaoferowania również korzystne ceny w 3- lub 4-gwiazdkowych hotelach ze średnią ceną za osobę za noc na poziomie 187 złotych w pokoju dwuosobowym.

Polacy zafascynowani daleką Północą?

Northern Lights (Aurora Borealis) dancing above Glass Igloos in Lapland, Finland.

Ranking kurortów narciarskich, w których Polacy najczęściej szukają noclegów na zimę 2018, może zaskoczyć kilkoma pozycjami, szczególnie, że otwiera go Saariselkä – niewielka miejscowość w Finlandii. Choć dla wielu osób może nie być oczywistym wyborem zimowych podróży, jest to znany ośrodek w północno-zachodniej części kraju, gdzie można znaleźć szeroki wachlarz zimowych atrakcji: od licznych tras narciarstwa biegowego, stoki zjazdowe, po luksusowy hotel z pokojami w igloo, z których łatwo podziwiać rozgwieżdżone niebo. Podróżni z Polski często szukają także hoteli w szwedzkiej miejscowości Jukkasjärvi (7. miejsce w rankingu) zlokalizowanej w najbardziej wysuniętej na północ części kraju, co może wskazywać, że daleka Północ i jej skute lodem krajobrazy kuszą turystów swoją malowniczością.

Jednak lista ulubionych kierunków Polaków to w głównej mierze zimowe „pewniaki”, wśród których znalazły się – na drugim miejscu – Wysokie Tatry na Słowacji, francuskie Grenoble (3. miejsce w zestawieniu), skąd można łatwo odkrywać uroki alpejskich stoków; podobnie jak z popularnego Sölden (8. miejsce) zlokalizowanego w austriackiej części Alp. Równie chętnie Polacy decydują się na rodzime ośrodki narciarskie – Zakopane jest czwartym najczęściej wyszukiwanym miejscem, tuż za nim znajduje się Karpacz (5. miejsce w rankingu), a Szklarska Poręba zamyka najpopularniejszą dziesiątkę.

Ulubione kurorty narciarskie Polaków według liczby wyszukiwań noclegów na zimę 2018
Ranking Miasto
1. Saariselkä, Finlandia
2. Wysokie Tatry, Słowacja
3. Grenoble, Francja
4. Zakopane, Polska
5. Karpacz, Polska
6. Szpindlerowy Młyn, Czechy
7. Jukkasjärvi, Szwecja
8. Sölden, Austria
9. Bukowel, Ukraina
10. Szklarska Poręba, Polska

 

W hiszpańskich górach Sierra Nevada znajdują się najtańsze hotele na narciarski wypad

Jak wynika z analizy, wybierając mniej znane zimowe resorty, Polacy mogą liczyć na atrakcyjne ceny noclegów. Szczególnie warto wziąć pod uwagę lokalizacje, które mylnie mogą kojarzyć się jedynie z letnimi wakacjami. Granada znajdująca się w najbliższej okolicy gór Sierra Nevada na południu Hiszpanii jest najtańszym kierunkiem na tegoroczny zimowy wypad ze średnią ceną za nocleg dla jednej osoby na poziomie 142 złotych w dwuosobowym pokoju 3- lub 4-gwiazdkowego hotelu. Okoliczne stoki oferują około stu tras zjazdowych położonych na wysokości 2100 i 3305 m n.p.m. Także Bułgaria –  kojarzona głównie ze słonecznym urlopem – ma wiele do zaoferowania w ferie zimowe. Samokow i Bansko, dwa popularne lokalnie ośrodki, to jednocześnie jedne z najtańszych kierunków zimowych, ze średnimi cenami za noc w hotelu 3- lub 4-gwiazdkowym odpowiednio 151 i 155 złotych za osobę w pokoju dwuosobowym. Najtańszą piątkę zimowych kierunków na 2018 zamyka rumuński Braszów, o którym warto pamiętać, planując urlop w tym okresie. Zaskoczeniem na liście najtańszych ośrodków zimowych może też być turecki Uludağ (13. miejsce zestawienia). Dobre wieści dla Polaków? Mogą liczyć na atrakcyjne ceny noclegów nawet w najpopularniejszych miejscowościach. Szklarska Poręba jest nie tylko jednym z najczęściej wyszukiwanych ośrodków zimowych w Polsce, ale także 6. najtańszym miastem tej zimy pod względem cen za noc w hotelach 3- oraz 4-gwiazdkowych ze średnią ceną 187 złotych za osobę w pokoju dwuosobowym.

Najtańsze ośrodki zimowe pod względem cen noclegów
Ranking Miasto Średnia cena za osobę za noc w pokoju dwuosobowym w 3-i 4-gwiazdkowych hotelach podana w złotówkach
1. Granada (Sierra Nevada), Hiszpania 142 zł
2. Soczi, Rosja 147,5 zł
3. Samokow, Bułgaria 151 zł
4. Bansko, Bułgaria 155 zł
5. Braszów, Rumunia 160,5 zł
6. Szklarska Poręba, Polska 187 zł
7. Świeradów-Zdrój, Polska 213,5 zł
8. Roccaraso, Włochy 227 zł
9. West Yellowstone, Stany Zjednoczone 228,5 zł
10. Les Escaldes, Andora 232,5 zł
11. Passo del Tonale, Włochy 238 zł
12. Les Houches, Francja 249,5 zł
13. Uludağ, Turcja 268,5 zł
14. Szpindlerowy Młyn, Czechy 272 zł
15. Sauze d’Oulx, Włochy 274 zł

„Czasem zamiast najpopularniejszego resortu wystarczy wybrać mniej oczywiste miejsce na zimowy urlop, żeby nie tylko cieszyć się swobodą na stoku, ale także mniej zapłacić za nocleg w hotelu”. Komentuje Vera Pershina, Rzecznik prasowy KAYAK.pl i dodaje: „Mamy nadzieję, że nasza najnowsza analiza przedstawiająca najtańsze ośrodki zimowe zainspiruje podróżnych z Polski do odwiedzenia nowych miejsc, dając im jednocześnie pewność znalezienia najlepszej oferty cenowej”.

UWAGI

Analiza powstała w oparciu o wyszukiwania noclegów w ośrodkach narciarskich na KAYAK.pl między 1.01.2017 a 27.12.2017 dla podróży między 1.01.2018 a 1.03.2018. Średnie ceny noclegów zostały podane za noc dla jednej osoby w pokoju dwuosobowym w 3- lub 4-gwiazdkowych hotelach. Ceny zostały podane w PLN. Ceny mogą ulec zmianie lub mogą nie być dłużej dostępne.

źródło KAYAK.pl

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics