Nowe połączenia lotnicze z portu im. Václava Havla w Pradze
Transport

Nowe połączenia lotnicze z portu im. Václava Havla w Pradze

Od niedzieli, 28 października 2018 r., zaczyna obowiązywać zimowy rozkład lotów na lotnisku Václav Havel w Pradze. Zapewni to loty z lotniska do 114 miejsc w 42 krajach. Nowe kierunki to Belfast, Marrakesz, Amman, Szardża, Piza, Split i Dubrownik. W sumie z lotniska w Pradze będzie można polecieć do 10 nowych miejsc w nadchodzącym sezonie zimowym.

„Pomimo gęstej sieci istniejących bezpośrednich lotów z Pragi, wprowadzimy kilka nowych i atrakcyjnych miejsc, które zostaną uwzględnione w nadchodzącym zimowym rozkładzie lotów. Są to: Amman w Jordanii, Marrakesz w Maroku i Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nowe loty do tych miejsc pokazują, że z powodzeniem rozszerzamy naszą sieć o miejsca docelowe poza Europą, co chcemy kontynuować w przyszłości – powiedział Vaclav Rehor, przewodniczący zarządu lotniska w Pradze.

Sześćdziesiąt linii lotniczych będzie obsługiwać regularne loty z Pragi w sezonie zimowym, a dwie z nich, Air Arabia i Cyprus Airways, pojawią się na zimowym rozkładzie Pragi po raz pierwszy.

Oprócz otwarcia nowych linii i destynacji, Václav Havel Airport Prague zwiększy również częstotliwość i przepustowość istniejących linii. Qatar Airways będzie obsługiwać jeden z codziennych lotów do Doha w dalekim Boeing 787 Dreamliner, który zwiększy całkowitą przepustowość o około 46%. Częstotliwość zostanie zwiększona podczas lotów do Londynu na lotnisko Heathrow oraz do Moskwy i Rygi.

Najbardziej popularnym kierunkiem pod względem liczby miejsc, nawet zimą, jest Wielka Brytania, gdzie oferowanych jest 16 różnych miejsc docelowych, w tym wszystkie główne międzynarodowe lotniska w Londynie, obsługiwane przez bezpośrednie połączenia z Pragi. Na drugim miejscu jest Francja (10 miast), następnie Włochy (9 miast), Hiszpania (9 miast) i Rosja (8 miast). Większość lotów zimowych będzie latać do Londynu (do 13 lotów dziennie), Moskwy (do 10 lotów dziennie), Paryża (do 8 lotów), Amsterdamu (aż 7 lotów) i Warszawy (7 lotów).

Nowe miejsca docelowe w harmonogramie sezonu zimowego 2018-2019 to: Kutaisi (Wizzair), Marrakesz (Ryanair), Amman (Ryanair), Belfast (easyJet), Sharjah (Air Arabia), Piza (Ryanair), Split (ČSA, SmartWings), Dubrownik (ČSA, SmartWings), Paryż, Beauvais (Ryanair), Larnaka (Cyprus Airways).

(TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics