Ryanair uruchomił nowe połączenie lotnicze z Warszawy Modlin do Walencji
Aktualnosci Transport

Ryanair uruchomił nowe połączenie lotnicze z Warszawy Modlin do Walencji

Linia lotnicza Ryanair zainaugurowała 10 listopada loty z Lotniska w Modlinie do Walencji w Hiszpanii. Łącznie na Lotnisku Warszawa/Modlin w sezonie Zima 2016/2017 Ryanair wprowadził 8 nowych kierunków i zamierza obsłużyć 2,8 miliona pasażerów. 

Podczas oficjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie Zarządu Lotniska Modlin, Olga Pawlonka, Sales&Marketing Manager Ryanaira w podsumowaniu nowego połączenia powiedziała: „Miło nam poinformować o uruchomieniu połączenia do Walencji i innych 7 kierunków z Lotniska Warszawa/Modlin. Łącznie na tym lotnisku nasze linie obsłużą 2,8 miliona pasażerów co przyczyni się do powstania 2100 miejsc pracy. Z okazji uruchomienia nowego połączenia do Walencji wprowadzamy do sprzedaży bilety w cenie od 159 zł. Bilety w promocyjnej cenie na podroż z Lotniska Warszawa/Modlin do Walencji, w listopadzie oraz grudniu dostępne są na www.Ryanair.com lub w aplikacji, do poniedziałku 21 listopada 2016r. Aby zdążyć z rezerwacją najlepiej wejść na stronę już dziś.”

Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Lotniska skomentował: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z uruchomienia nowych tras do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii i Francji, których sama zapowiedź wzbudziła ogromny entuzjazm pasażerów. Walencja jest piękna, zresztą wszystkie nowe kierunki są bardzo atrakcyjne i z pewnością przyciągną mnóstwo podróżnych. Kolejną dobrą informacją jest powiększenie naszej bazy o nowy trzeci samolot. To oznacza kolejne korzyści zarówno dla pasażerów jak i samego portu, m.in. wiele nowych miejsc pracy dla członków załóg, nowe kierunki lotnicze oraz większą częstotliwość połączeń.”

Isabel Martin Benitez, Radca ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce podsumowała: „Połączenie Warszawa – Walencja, jest pierwszym w historii bezpośrednim połączeniem z tym hiszpańskim miastem. To wspaniała wiadomość, że sieć połączeń z Hiszpanii ciągle się rozwija, co świadczy o coraz większym zainteresowaniu i tym samym o większym zapotrzebowaniu na ten kierunek Zarówno miasto Walencja, jak i cały region mają naprawdę dużo do zaoferowania. Prócz ciepłego łagodnego klimatu przez prawie cały rok, pięknych plaż i morza, przyciągają zabytkami, najnowocześniejszą architekturą, słynnymi fiestami, świetną gastronomią i bogatą kulturą. Dzięki liniom Ryanair Walencja stanie się kolejnym łatwo dostępnym miastem i mam nadzieję, że przyczyni się to do coraz większej popularności Hiszpanii wśród polskich turystów”

Po wprowadzeniu ostatniego połączenia podsumowanie działalności Ryanair na Lotnisku Warszawa/Modlin w sezonie Zima 2016/2017 wygląda następująco:

8 nowych tras: Walencja, Belfast, Birmingham, Edynburg, Leeds, Newcastle, Porto oraz Tuluza
35 tras łącznie
2,8 miliona pasażerów łącznie
Trzeci samolot w bazie
docelowo stworzenie 2100 miejsc pracy

Inauguracja nowego połączenia nie obyła się bez specjalnie na tę okazję przygotowanego tortu oraz degustacji potraw hiszpańskich, na którą zostali również zaproszeni pasażerowie przebywający na lotnisku.

20161110_120250

20161110_122125

20161110_114110

20161110_114643

Opracowanie: RP

Zdjęcia TravelCompass.pl

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics