Szpindlerowy Młyn w Czechach przywitał już narciarzy
Aktualnosci Czechy Narty

Szpindlerowy Młyn w Czechach przywitał już narciarzy

Jeden z największych kurortów narciarskich w czeskich Karkonoszach, Špindlerův Mlýn z wielką pompą otworzył sezon narciarski w ostatnią sobotę 10 grudnia. Śniegu i emocji nie zabrakło, zwłaszcza, że właściciel ośrodka, spółka Tatry Mountain Resorts, jak każdego roku, i tym razem przygotowała wiele atrakcji z okazji rozpoczęcia nowego zimowego sezonu 2016/17. – Na amatorów białego puchu, oprócz wyśmienicie przygotowanych do szusowania nartostrad czekają również konkursy i koncerty z udziałem czeskich gwiazd oraz pokaz sztucznych ogni i laserowych świateł – wylicza Čeněk Jílek – zarządzający ośrodkiem w Czechach.

Moc atrakcji

Na otwarciu ośrodka Špindlerův Mlýn, zwanego potocznie „Szpindlem” nie zabrakło wyśmienitej zabawy, zarówno dla osób lubiących zastrzyk adrenaliny jak i dla rodzin z dziećmi, preferujących spokojniejszą rozrywkę. Na stoku Święty Piotr każdy mógł spróbować swych sił w S CT SPORT czyli konkursie, zjazdu na nartach. Zaś u podnóża góry a więc na końcu trasy Święty Piotr, na gości czekały dodatkowe atrakcje m.in. w postaci koncertów, w których nie zapomniano nawet o najmłodszych pociechach. A gdy zapadł zmrok łowcy mocnych wrażeń mogli pościgać się na skuterach jak i dalej szusować na nartach

Sobotni wieczór uświetniła, jak co roku, impreza taneczna Kassbohrer na trasie na stoku, Demo Ski Team oraz pokazy laserowe i sztucznych ogni. Głównym partnerem i organizatorem tego wydarzenia była spółka Innogy.

Całodniowy karnet w dniach 10 – i 11 grudnia br. kosztuje w Szpindlu, promocyjnie, 190 koron, czyli zaledwie ok. 31 zł.

Czeskie Davos

A naprawdę warto tu poszusować. Špindlerův Mlýn został bowiem uznany za najlepszy ośrodek narciarski w Czechach, według World Ski Awards 2015. Oferuje 25 km zróżnicowanych nartostrad o wszystkich stopniach trudności oraz 14 wyciągów orczykowych i krzesełkowych o przepustowości 17,5 tysięcy narciarzy za godzinę. Co więcej, nartostrady w Szpindlu spełniają wymogi Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), a więc pozwalają na organizację zawodów o randze światowej. Szpindl amatorom śnieżnego szaleństwa gwarantuje dobrą i nieustanną zabawę również dzięki systemowi sztucznego naśnieżania – 50 armatek i 166 pryszniców zapewnia dodatkowy śnieg prawie na całej powierzchni kurortu. Ponadto, na przyjezdnych czekają tu różnorodne, dodatkowe atrakcje i imprezy przez całą zimę. – „Położony w samym sercu Karkonoszy, na wysokości 715-1310 m n.p.m., Szpindl może zaoferować przez co najmniej przez pięć miesięcy w roku doskonałe warunki do narciarstwa zjazdowego i biegowego” – zapewnia Rene Hrones dyrektor marketingu resortu w Špindlerův Mlýn.

Więcej informacji o otwarciu ośrodka Špindlerův Mlýn jak i samym kurorcie znajduje się na stronie www.skiareal.cz

Opracował: TC

Zdjęcia: Ski Areal Špindlerův Mlýn

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics