Syria przyjmuje gości z otwartymi ramionami. Czy jest bezpieczna dla turystów?
Aktualnosci BIZNES Bliski Wschód Syria

Syria przyjmuje gości z otwartymi ramionami. Czy jest bezpieczna dla turystów?

Miliony Syryjczyków uciekają przed nieludzkim reżimem. Zaś kraje europejskie znajdują się w stanie kryzysu, usiłując rozwiązać problem napływu syryjskich uchodźców. Jednakże na wiodących targach turystycznych FITUR w Madrycie, które odbyły się w zeszłym miesiącu jednym z wystawców i jednocześnie lobbujących za przyjazdem europejskich turystów była właśnie Syria.

Podczas zbliżającego się ITB Berlin w hali 2.2 goście odwiedzający targi będą mogli zapoznać się z ofertą wyjazdów do Syrii prezentowaną przez Syriana Travel & Tourism. Zbiega się to z okresem, gdy setki uchodźców z Syrii biwakują w schroniskach połączonych z berlińskim centrum konferencyjnym Messe Berlin.

Jak bezpieczne jest podróżowanie do Damaszku?

Syryjscy przewodnicy wraz z ministerstwem turystyki robią wszystko co mogą żeby przekonać, że w Syrii odwiedzający Syrię są bezpieczni. Warto o to jednak zapytać obywateli amerykańskich, którzy wracają do USA po wizycie w Syrii. Co ciekawe chiński rząd ostrzega swoich obywateli przed wyjazdem np. do Kanady, zaś podróżni Chin nie znajdują takich ostrzeżeń podczas wizyty w Syrii.

Minister turystyki Syrii, Besher Riad Yazji w wywiadzie dla rosyjskich mediów stwierdził, że napływ chińskich turystów do Syrii wzrósł w ciągu ostatniego roku, co było oznaką ożywienia sektora turystyki w kraju i jest zasługą zwycięstw armii syryjskiej oraz pomocy Rosji.

Sąsiednie kraje także podejmują działania w celu ożywienia wymiany turystycznej z Damaszkiem. Jordania organizuje spotkania w celu wznowienia lotów między Ammanem i Damaszkiem. Taksówki i autobusy pomiędzy Bejrutem i Damaszkiem kursują bez problemów. Sprawnie działają biura imigracyjne na granicy libańsko-syryjskiej, gdzie uzyskanie wizy do Syrii nie jest problemem.

Czas pokaże jednak, jak kwestie bezpieczeństwa turystów są egzekwowane w praktyce a w jakim zakresie jest to życzenie władz.

Na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych można przeczytać komunikat, że w związku z trwającym konfliktem zbrojnym i całkowitą destabilizacją sytuacji bezpieczeństwa MSW odradza wszelkie podróże do Syrii. Obywatele polscy, którzy przebywają w tym kraju, powinni go niezwłocznie opuścić.

(TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics