Niezwykłe podróżniczki
KSIĘGARNIA ODKRYWCÓW podróże

Niezwykłe podróżniczki

Niezwykłe podróżniczki – Poławiaczki pereł. Pierwsze Polki na krańcach świata nie potrzebowały Tezeuszy do włóczęgi po labiryncie Ziemi. Wiedziały, jak omijać brzuch wieloryba, jak zaklinać morskie zjawy. Nauczyły się zamieniać złe duchy w moc przodków , tańczyć w ciemnościach i czerpać z tego przyjemność. Wytyczyły szlaki dzielnym następcom, zepchnięte potem na „krzesło zapomnienia”.


Ich historie, zebrane w niezwykłej książce „Poławiaczki pereł”, dowodzą wręcz niebywałej odwagi, z jakiej słyną herosi.  Co jednak sprawiło, że porzuciły spokojne życie i jechały tam, gdzie nikogo jeszcze nie było? Głód przygody i ekscytującego życia? Potrzeba udowodnienia światu, że mogą dokonać niemożliwego, że nie są słabsze i gorsze od mężczyzn? Bezkompromisowa walka o swoje marzenia?

Michalina Isaakowa, słynna poławiaczka motyli, samotnie wędruje po Ameryce Południowej. Spędza dwa lata wśród Indian… i w tajemniczych okolicznościach znika.
Jadwiga Toeplitz-Mrozowska – popularna przed wojną śpiewaczka i aktorka – podróżuje na norweskie Lofoty i Bliski Wschód. Sporządza mapy i wytycza nowe szlaki. Jako pierwsza Polka samotnie dociera do Tybetu.
Maria Czaplicka pragnie zostać antropologiem tak jak Bronisław Malinowski, ale… jest kobietą. Mimo to rusza z ekspedycją naukową na Syberię, gdzie w ekstremalnych warunkach bada zwyczaje szamanów.
Ula Ryciak, autorka bestsellerów, w tym biografii „Potargana w miłości. O Agnieszce Osieckiej”, zdobywczyni Nagrody Literackiej Gryfia, podróżniczka, w ostatniej książce „Poławiaczki pereł” podąża śladem swoich bohaterek. Odkrywa szlaki ich pionierskich wypraw, barwne i niebezpieczne przygody na końcu świata.

Zajrzyj do środka!


„Poławiaczki pereł. Pierwsze Polki na krańcach świata”. Wydawnictwo Znak

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: