Tajemniczy mędrcy ze Wschodu
KSIĘGARNIA ODKRYWCÓW LIFESTYLE

Tajemniczy mędrcy ze Wschodu

Tajemniczy mędrcy ze Wschodu

W Biblii napisano o nich dwanaście  zdań, ale tradycja dopisała barwną opowieść o Kacprze, Baltazarze i Melchiorze, którzy idąc za gwiazdą dotarli do betlejemskiej stajenki. Czy byli wyznawcami starszej niż judaizm religii, jakie mieli związki z Atlantydą i czy mogli znać się z Herkulesem?

Wiemy, że Jezus urodził się w Betlejem, gdzie odwiedzili go Trzej Królowie, po czym Święta Rodzina uciekła przed siepaczami Heroda do Egiptu. To wersja oficjalna. A jeśli było inaczej? Jeśli mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, gdy Jezus miał już kilka lat i mieszkał z Maryją i Józefem od dawna w domu? Co jest prawdą, a co legendą i mitem? I kim byli naprawdę Kacper, Melchior i Baltazar? Potężnymi magami znającymi się na astrologii, czy może wytworem rozbuchanej wyobraźni jednego z Ewangelistów?

„Być może nie istnieli, raczej nie było ich trzech, a już na pewno nie byli żadnymi królami. Prędzej byli mędrcami lub perskimi magami”, uważa Roman Zając, który  jako pierwszy zebrał całą dostępną wiedzę na ich temat. Jego  książka „Trzej Królowie” to  podróż przez wieki, koncepcje i teorie w ślad za gwiazdą zmierzającą do Betlejem. Autor próbuje odpowiedzieć na wiele nurtujących nas pytań: dlaczego od wieków Kościół taką czcią otacza mężczyzn, o których tak naprawdę niezbyt wiele wiadomo? Co sprawiło, że stali się bohaterami wielu obrazów, książek i filmów, a o ich relikwie wybuchały wojny? Z jakiej przyczyny stali się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych świętych Kościoła?


„Trzej Królowie. Tajemnica mędrców ze Wschodu”, wydawnictwo Znak.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: