Ruszyło bezpośrednie połączenie lotnicze pomiędzy Polską i Indonezją
Aktualnosci Azja BIZNES Transport

Ruszyło bezpośrednie połączenie lotnicze pomiędzy Polską i Indonezją

W dniu 23 czerwca br. Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły pierwsze bezpośrednie połączenie lotnicze pomiędzy Warszawą a Denpasar na indonezyjskiej wyspie Bali. Boeing 787 Dreamliner przewożący 255 pasażerów wylądował na Bali w dniu 24 czerwca o godzinie 06.00.

Połączenie zostało umożliwione dzięki współpracy LOTu, operatora turystycznego Rainbow Tours i lokalnego partnera na Bali – Panorama Destination. Dzięki bezpośrednim połączeniom z Indonezją pasażerowie zyskają co najmniej kilkanaście godzin podróży w porównaniu do dotychczasowych połączeń z przesiadkami. Połączenie będzie dostępne dwa razy w tygodniu aż do marca 2017 r.. Celem jest przewiezienie w tym czasie 5000 turystów z Polski.

Ambasador Indonezji w Polsce, Peter Gontha podczas uruchamiania dziewiczego lotu na lotnisku Chopina w Warszawie stwierdził, że jest to historyczny moment dla rozwoju turystyki między obu krajami. Powiedział: „Wiele osób nie wierzy w potencjał podróżnych z Europy Środkowej i Wschodniej, jednak Ambasada Indonezji zawsze stara się otwierać nowe rynki dla Indonezji.”

Zakłada się, że turyści będą odwiedzać nie tylko Bali, ale także podróżować do innych miejsc, takich jak Java, Komodo-Flores, Tanjung Puting-Kalimantan, Toraja i Papui.

Ricky Setiawanto, dyrektor Panorama Destination, powiedział, że przyjazdy na Bali będą odbywały się dwa razy w tygodniu, ze średnią 250 turystów na jeden przyjazd. „Strategia przewożenia turystów tam i z powrotem (back-to-back) jest nowym trendem i ma dwie główne zalety – turystom umożliwia łatwiejszy sposób podróżowania, a także zwiększa liczbę turystów odwiedzających Indonezję.”

Szymon Chojnacki, dyrektor produktu w Rainbow Tours powiedział, że wpływ na decyzję o uruchomieniu bezpośrednich lotów do Indonezji jest wysoki popyt na podróże z Polski do tego kraju w ciągu ostatnich kilku lat.

(TK)

Źródło: materiały prasowe

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics